فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از مصالحه 80 درصدی پرونده های متشکله قضائی در دوایر مشاوره کلانتری های اصفهان طی خرداد ماه سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ حسن یاردوستی با اشاره به مصالحه 80 درصدی پرونده های قضائی گفت: در خرداد ماه امسال تعداد یک هزار و 264 پرونده در دوایر مشاوره کلانتری های کلان شهر اصفهان تشکیل شده است.

وی افزود: مشاوران کلانتری ها که اکثرا دارای مدارک مرتبط و تحصیلات عالیه هستند طرفین این پرونده ها را به مصالحه و آرامش دعوت کرده و با تکنیک های روانشناسی موفق به سازش 80 درصدی شدند.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: اوج لذت مشاوران این دوایر لحظه سازش طرفین پرونده و به اتمام رسیدن درگیری ها بین آنهاست.

اصفهان- پرونده های قضائی

سرهنگ یاردوستی گفت: در این ماه موضوع پرونده ها شامل 469 عدد پرونده مربوط به مسائل خانوادگی ، 267 عدد مربوط به مسائل حقوقی و 356 پرونده مربوط به نزاع و درگیری و 172 پرونده با سایر موضوع ها می باشند.

رئیس پلیس مرکز اصفهان وجود دوایر مشاوره در کلانتری ها را ضروری دانست و افزود: تلاش همراه با سرعت عمل و همچنین تیزبینی و ذکاوت و استفاده از فن بیان قویی از جمله مواردی است که مشاوران به نحو احسن به کار گرفته و این روند در کاهش سیر پرونده های ارجاعی به دادسرا تاثیر مستقیم دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان در پایان با اشاره به اولویت پرونده های متشکله در دوایر مشاوره اذعان داشت: اکثر پرونده ها به ترتیب ، خانوادگی ، حقوقی و نزاع می باشند که خوشبختانه با تلاش کارشناسان و مشاوران این روند سیر نزولی پیدا کرده است.