مدیرکل دامپزشکی کردستان اعلام کرد: با توجه به شیوع تب کریمه کنگو در استان‌های همجوار، با اقدامات بهداشتی و پیشگیری اصولی از شیوع بیماری تب کریمه کنگو، تاکنون موردی از این بیماری در استان کردستان گزارش و یا مشاهده نشده است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛مجتبی ورمقانی اظهار داشت:تاکنون موردی از تب کریمه کنگو در کردستان مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان، با اشاره به اینکه تاکنون دو مورد ابتلای به تب کریمه در یکی از استان‌های همجوار مشاهده شده، اظهار کرد: خوشبختانه در کردستان با توجه به اقدامات پیشگیرانه موردی از این بیماری مشاهده نشده است.

وی افزود: ضدعفونی کردن مناطق پرخطر، جایگاه‌های دام و میادین دوآب (محل خرید و فروش دام) در سطح استان برای مقابله با این بیماری، صورت گرفته است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان با بیان اینکه 20 گروه سمپاشی طی دو هفته، یک میلیون مترمکعب جایگاه دام و 100 هزار رأس دام سبک و سنگین را علیه این بیماری واکسینه و ضد عفونی کردند، خاطرنشان کرد: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نوعی بیماری خطرناک مشترک انسان و دام است که در صورت ابتلا و اقدام دیر هنگام فرد را با خطر مرگ رو به رو می‌کند.

وی تصریح کرد: مردم باید توجه داشته باشند که این بیماری با رعایت موارد حفاظت بهداشت شخصی از سوی فعالان این حوزه و شهروندان به راحتی قابل پیشگیری است.

ورمقانی در پایان به آماده‌باش اکیپ‌های دامپزشکی استان در راستای مقابله با این بیماری خبر داد و گفت: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک می‌توانند به شبکه بهداشت مراجعه کنند و یا به سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.