مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تشکیل 6 انجمن و تشکل هنری جدید در رشته های دف، پویا نمایی، عکاسی، کارتون و کاریکاتور، هنرمندان پیشکسوت و هه لپه رکی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛جلال قلعه شاخانی از راه اندازی وتشکیل 6انجمن هنری جدید در استان کردستان خبرداد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در راستای ساماندهی وضعیت موجود، استفاده از توان تشکل های پویا و هدایت صحیح مطالبات خانواده فرهنگ و هنر استان، حداکثر تا پایان تیر ماه سال جاری تشکیل و راه اندازی 6 انجمن هنری جدید در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به جایگاه تشکل ها و انجمن های هنری عنوان کرد: این انجمن ها نهادی مدنی و غیر دولتی هستند که به منظور فعالیت در راستای توسعه اجتماعی، فرهنگی و هنری و با توجه به ظرفیت و نیاز استان راه اندازی می شوند.

قلعه شاخانی، به عناوین این انجمن های اشاره کرد و افزود: انجمن هنری استانی دف، انجمن هنری استانی هه لپه رکی، انجمن هنری استانی پویا نمایی و انیمیشن، انجمن هنری استانی عکاسان کردستان، انجمن هنری استانی کارتون و کاریکاتور و کانون استانی هنرمندان پیشکسوت کردستان از جمله عناوین این تشکل ها است که به‌زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، شناسایی و ساماندهی گروه های هنری و برگزاری انتخابات فی مابین هنرمندان در هر حوزه و تشکیل اعضای هیئت مدیره هر تشکل را از جمله اقدامات آتی راه اندازی این انجمن های هنری برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه، حمایت و رفع مشکلات هنرمندان در رشته های مختلف از جمله رسالت های است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در دستور کار و از اولویت های خود می داند.