​استاندار فارس در دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، پروژه های نیمه تمام دولتی جهت تکمیل و بهره برداری به بخش خصوص واگذار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار امروز در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام دولتی جهت تکمیل و بهره برداری به بخش خصوص واگذار می شود گفت: تاکنون چندین پروژه فرهنگی استان به بخش خصوصی واگذار شده و آماده واگذاری "تالار بزرگ شهر شیراز" نیز به این بخش هستیم.

 وی افزود : استان فارس در حوزه های مختلف اعم از تاریخی، فرهنگی، هنری و مذهبی دارای جایگاه ویژه ای در سطح ملی و بین المللی است و از دیر باز این استان را  بر مبنای فرهنگ و تاریخش می شناسند.

نماینده عالی دولت در فارس خاطرنشان ساخت: از بدو ورود به استان توجه به زیرساخت های فرهنگ و هنر را در دستور کار قرار داده ام و پس از بررسی ها و برنامه ریزی ها؛ با توجه به شرایط مالی و اعتبارات دولتی، تکمیل پروژه های فرهنگی در حال احداث شهر شیراز که روند کندی به خود گرفته بود را با هدف شتاب بخشی و تسریع در تکمیل پروژه ها، به بخش خصوصی سپرده شد

استاندار فارس همچنین با بیان اینکه "تالار بزرگ شیراز" سومین پروژه بزرگ در حوزه فرهنگ و هنر این کلانشهر است، یادآور شد: پروژه سعدی شناسی و موزه مشاهیر دو پروژه بزرگ دیگر در این حوزه است که به بخش خصوصی واگذار شده و مجموعه سعدیه تا چندماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

تبادار ادامه داد: کارگروهی متشکل از دستگاههای مختلف فرهنگی در استان تشکیل شده که مسایل مختلف فرهنگی استان را رصد می کند و ساماندهی پروژه ها و اماکن تاریخی و احیای کاروانسراها را از طریق بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به ظرفیت ایجاد شده در بودجه سال 97 در خصوص بهرهگیری از ظرفیت بخش خصوصی گفت: کارگروه ویژه ای در استان تشکیل شده و اتاق بازرگانی به عنوان مرکز بخش خصوصی استان نیز در این کارگروه حضور خواهد داشت تا بتوان از ظرفیت ایجاد شده حداکثر استفاده را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در فارس افزود: در روند واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی ضمن رعایت همه ضوابط و اصول کارشناسی نباید فرصت سوزی شود بلکه باید روند صدور مجوزهای لازم تسهیل گردد تا باعث دلسردی سرمایهگذاران نشود.

استاندار فارس احداث تالار بزرگ شیراز را یکی از ضروریات اصلی شهر شیراز دانست و تأکید کرد: این پروژه باید در شأن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهر شیراز ساخته و همایش های بزرگ استانی و ملی در این مجموعه برگزار شود.

تبادار گفت: به منظور پاسخگویی هرچه بهتر به جامعه هنرمندان استان و با توجه به جایگاه آنان باید با همت جمعی و با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حداقل امکانات حداکثر بهرهوری را داشته باشیم و بتوانیم کارکرد مناسبی را در سطح استان رقم بزنیم.