رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به مناسبت گرامیداشت سالروز ملی اصناف جهت تبیرک و تجلیل از اصناف، کسبه و بازاریان گیلان پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در این پیام آورده است: اولین روز از تیرماه به نام "روز ملی اصناف" نامگذاری شده و این نامگذاری خود گویای اهمیت، جایگاه ویژه و دیدگاه خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به این قشر بزرگ از جامعه است.

نبض هماهنگ اقتصاد و بازار در پویایی وتحرک اقتصادی، همواره در قلمرو اصناف پرتلاش اتفاق می افتد و هرگاه قلب بازار به درستی بتپد، سمفونی اقتصاد کشور شنیدنی و جذاب خواهد شد. لذا بازاریان و اصناف، قلب اقتصاد کشور هستند.

گسترش تعاملات صنفی موجبات رونق هر چه بیشتر فضای اقتصادی استان گیلان

با هدف ارج نهادن به ارزش های معنوی، اجتماعی و اقتصادی این زحمت کشان واقعی عرصه های کار و تلاش بدینوسیله این روز ارزشمند را که تبلور تلاشهای صادقانه همه خادمان مخلص به این ملت و نظام اسلامی می باشد، بهانه قرار داده و به جامعه بزرگ اصناف تبریک عرض نموده، از خداوند متعال بهروزی و سرافرازی این خدمتگزاران صدیق را مسئلت می نمایم.

امید است درسالی که بفرموده مقام معظم رهبری «سال حمایت از کالای ایرانی» نام نهاده شده، با گسترش تعاملات صنفی موجبات رونق هر چه بیشتر فضای اقتصادی استان گیلان در جهت بالندگی و رشد سرمایه گذاری در این بخش را فراهم نماییم.