مدیر ستاد اقامه نماز استان قم گفت: در ماه مبارک رمضان 50 روحانی در زندان‌های استان حضور داشتند و روزانه 30 نماز جماعت در این زندان‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، محمد خامه یار در جلسه ستاد اقامه نماز استان قم که در سالن جلسات جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد، با اشاره به تجهیز برخی ادارات به نمازخانه های خوب در سخنانی اظهار کرد:در سال های اخیر نماز خانه های خوبی در برخی ادارات از قبیل استانداری، بنیاد مسکن و دانشگاه قم و دانشگاه حضرت معصومه(س) احداث شده است.

وی ادامه داد: جلساتی به صورت مستمر در نمازخانه‌های بین راهی در استان قم برگزار می‌شود تا وضعیت این نمازخانه‌ها را رصد کنیم و مشکلات آن‌ها رفع شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم افزود: در مزارهای امامزاده‌ها در ورودی‌های شهر قم از جمله مزار امامزاده معصوم، نماز جماعت به صورت مستمر اقامه می‌شود و مردم حضور پررنگی در نمازهای جماعت در این اماکن متبرکه دارند.

خامه یار با اشاره به حضور روحانیون در زندان‌های استان قم اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان 50 روحانی در زندان‌های استان حضور داشتند و روزانه 30 نماز جماعت در این زندان‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر با فرهنگ سازی، نماز جماعت ظهر عاشورا به صورت گسترده در استان قم برگزار شد و همچنین در ایام نوروز شاهد اقامه نماز جماعت در نوبت‌های مختلف در بوستان‌های شهر قم با همکاری شهرداری بودیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم در پایان خاطرنشان کرد: در طول سال، چهار نشست فصلی اقامه نماز در استان قم برگزار می‌شود، همچنین وضعیت اقامه نماز در 90 دستگاه استان را ارزیابی کردیم که این گزارش را به مدیران استان و ملی ارائه دادیم.

سید مهدی صادقی در ادامه این جلسه با اشاره به لزوم ایجاد زمینه‌ها برای اقامه نماز اظهار کرد: باید زمینه برای این مساله در جامعه ایجاد شود و به دنبال تقویت باورهای مردم در این خصوص باشیم، نیازمند پرداختن به شیوه‌های تبلیغ برای اقامه نماز هستیم.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: نماز جزو باورهای مسلمانان است و نباید تشویق و ترغیب افراد به این فریضه آلوده به مسائل غیرتوحیدی شود، در بحث نماز نباید به دنبال مزد گرفتن باشیم.