قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت:مهم ترین مانع در اقامه نماز شناخت سطحی نسبت به این فریضه الهی است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، محمود مظفر در جلسه ستاد اقامه نماز استان قم در سالن جلسات جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد، با اشاره به گستردگی مجموعه‌های فرهنگی در استان قم در سخنانی اظهار کرد: سه مجموعه فرهنگی در خصوص نمازو مهدویت توسط حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی در استان قم ایجاد شده است که خدمات رسانی آن ها برای کل کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: باید در برنامه‌های اقامه نماز به قشر خاکستری جامعه توجه شود، براساس پژوهش‌ها، 85 درصد از مردم جامعه به نماز اعتقاد دارند و نماز می‌خوانند، مهم ترین مانع در اقامه نماز شناخت سطحی نسبت به این فریضه الهی است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور افزود: اصلی ترین موضوع در اقامه نماز شیوه‌های دعوت به آن است، گاهی والدین نمی‌دانند که چگونه فرزندان خود را به نماز دعوت کنند، موضوع اجلاس سراسری نماز در سال جاری، شیوه‌های دعوت به نماز است.

مظفر با اشاره به تشکیل مجمع خبرین مسجد ساز اظهار کرد: این مجمع تشکیل شده است تا در مناطق محروم پرجمعیت محروم مسجد ایجاد کند، این مجمع در استان‌های مختلف ایجاد شده است تا مشکل کمبود مساجد در مناطق محروم حل شود.

وی در پایان استفاده از ظرفیت مردمی در اقامه نماز را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مسجد اهل‌بیت(ع) در ابتدای اتوبان قم تهران از مساجد اصلی است و باید تابلوی ورودی برای این مسجد در جاده‌های اصلی استان نصب شود.