مشاور قضایی رییس قوه قضاییه در اصفهان گفت:قاضی باید قفل دل‌ها را باز و محیط فکر را از اسارت وسوسه‌های شیطانی وارسته کند، چراکه در دستگاه قضایی پاک‌دستی از اوجب واجبات است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، آیت الله کاظم صدیقی در مراسم نکوداشت هفته قوه قضاییه در اصفهان اظهار داشت: قاضی باید قفل دل‌ها را باز و محیط فکر را از اسارت وسوسه‌های شیطانی، هنجارشکنی‌ها و فکرهای اسیر را آزاد و دل‌های وابسته را وارسته کند چراکه در دستگاه قضایی پاک‌دستی از اوجب واجبات است.

وی افزود: هر کدام از قضات به جای امیرالمومنین نشسته اند و باید رنگ و بوی حضرت علی را داشته باشند بنابراین پاکدستی دستگاه قضا از واجب ترین واجب هاست.

امام جمعه موقت تهران گفت: کشور ایران در ردیف کشورهای اول تاریخ از نظر مقاومت، استقامت و باوفاترین مردم‌ها نسبت به دین، فرهنگ و آرمان‌های شهیدانشان هستند و در این رهگذر نظام قضایی جایگاه خاص خود را دارد.

آیت الله صدیقی در ادامه به ابعاد شخصیت شهید آیت الله بهشتی پرداخت وبیان داشت: این شهید قبل از آنکه یک فیلسوف، سیاست مدار، جامعه شناس باشد یک انسان مومن، وارسته، دلبر و الگو بود.

وی بیان داشت: شهید بهشتی شخصیتی داشت که عوض مقابله با توهین‌ها و انتقادات محبت را بیشتر می‌کرد اگر انتقادات وارد بود به آن حتماً توجه و در غیر این صورت طرف مقابل را قانع می‌کرد.

امام جمعه موقت تهران افزود: دستگاه قضایی نظام اسلامی با دستگاه‌های نظام لیبرالی و استبداد تفاوت دارد، آن‌ها توجیه‌گر هستند و طبق بی‌قانونی‌هایی که از بالا تعیین می‌شود کار می‌کنند.

مشاور قضایی رئیس قوه قضاییه گفت: پاکدستی درهمه جا لازم است اما در دستگاه قضایی ما از اوجب واجبات است و یک مورد خلاف آن قابل قبول نیست.