رئیس اداره ماشین آلات و تجهیزات راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با استفاده از توان فنی همکاران در حوزه ماشین آلات و بخش خصوصی نسبت به بازسازی 23 دستگاه ماشین آلات راهداری اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، فریبرز چراجی، رئیس اداره ماشین آلات و تجهیزات راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با اعلام این خبر بیان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با استفاده از توان فنی همکاران در حوزه ماشین آلات  و بخش خصوصی نسبت به  بازسازی 23 دستگاه ماشین آلات راهداری شامل 11 دستگاه کامیون بنز، 3 دستگاه خاور، 4 دستگاه گریدر، 3 دستگاه لودر و 2 دستگاه سواری کمک دار  اقدام کرده است.

چراجی ضرورت پیشگیری از فرسودگی ماشین آلات، آماده به کار نگهداشتن تجهیزات برای حوادث، آراستگی ماشین آلات وکاهش هزینه را از مهمترین اهداف بازسازی ماشین آلات راهداری برشمرد.

رئیس اداره ماشین آلات و تجهیزات راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در ادامه با اشاره به این نکته که بیشترین آمار بازسازی تجهیزات راهداری طی سال گذشته مربوط به شهرستانهای.تالش، رودسر، رودبار و سیاهکل بود، خاطر نشان کرد: از دلایل عمده ی  این امر می توان به حجم بالای عملیات راهداری صورت پذیرفته در سطح شهرستانهای مذکور  نظیر  عملیات برفروبی، ریزش برداری و....اشاره کرد.

بازسازی ماشین الات

راه اندازی نرم افزار مدیریت نگهداری مکانیزه ماشین آلات(CMMS)

وی افزود: طی سال گذشته نرم افزار مدیریت نگهداری مکانیزه ماشین آلات(CMMS) در سطح کشوری بصورت یکپارچه راه اندازی گردیده که از این پس بر اساس گزارشگیری متناوب از سیستم مذکور نقاط ضعف سیستم ماشین آلات در چهار بخش، بانک اطلاعات ماشین آلات، کارکرد دستگاه، سوخت و روغن، تعمیرات و سرویس و نگهداری مشخص می گردد.