موج

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت:

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان از کاهش ۲۰ درصدی خاموشی ها در سه ماهه اول امسال خبر داد و هرمزگانی ها را به مدیریت مصرف تشویق کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «محمد ذاکری» در نشست با اصحاب رسانه شرکت توزیع برق را شرکتی خدمات رسان خواند و گفت: وصول ۱۰۰ درصدی در سال ۹۶ حاصل شد اما هنوز معوقاتی از گذشته وجود دارد.

وی به یکی دیگر از توفیقات این شرکت در هرمزگان نیز اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش خاموشی داشته ایم و در سه ماهه اول سال هم نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی خاموشی ها بوده ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان ضمن بیان این که تلفات برق را نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش داشته ایم، افزود: روند کاهش تلفات بهبود خدمات رسانی در بخش توزیع را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: این روزها موضوع اساسی ما پیک شبکه و مدیریت مصرف و عبور بدون چالش در تابستان ۹۷ است.

وی تاکید کرد: کمبود انرژی تولیدی در کشور پیش‌بینی می شود و حدود ۴۵۰۰ مگاوات کمبود انرژی در کشور وجود دارد.

ذاکری به تشریح این وضعیت در هرمزگان پرداخت و گفت: در سطح استان محدودیت های ویژه ای وجود دارد و امکان انتقال برق در برخی از ساعت های روز برای ما ممکن نیست٬ به همین دلیل مدیریت مصرف بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: تغییر ساعت ادارات می تواند به مدیریت مصرف کمک کند و در این شرایط باید از مصارف غیرضروری جلوگیری کنیم.

ذاکری متذکر شد: بعد از تعطیلی ادارات باید مصارف برق واقعا  کاهش یابد تا تاثیر خود را در شبکه نشان دهد.

وی به ابزارهای نظارتی شرکت توزیع در این طرح نیز اشاره کرد و افزود: ما وظیفه داریم عملکرد بخش دولتی را در ساعات غیر اداری کنترل کنیم و گزارش هایی رسیده که برخی از ادارات هرمزگان بعد از ساعت اداری نیز مصارف شأن را کاهش نداده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اضافه کرد: هشدارهای لازم را ارائه کرده ایم و ادارات خاطب اگر این مسأله را لحاظ نکنند مجبوریم برق آنان را بعد از ساعت اداری قطع و موضوع را به استاندار گزارش کنیم.

وی ادامه داد: با این حال در استان هرمزگان ۷۰ درصد مصرف بار مصارف خانگی است و این بخش بسیار تاثیر گذار است.

ذاکری در پایان گفت: امیدواریم همکاری مردم با شرکت توزیع همانند گذشته همکاری موثری در مدیریت مصرف باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها