بیژن مقدم بیرانوند مدیر شعب بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان در نشست فعالان اقتصادی با مدیران بانک‌های استان، از اصلاح بدنه کارشناسی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی سخن به میان آورد و از عدم همکاری برخی مدیران در رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، بیژن مقدم‌بیرانوند رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان در نشست فعالان اقتصادی با مدیران بانک‌های لرستان اظهار کرد: بدنه کارشناسی بانک‌ها مانند سایر دستگاه‌های اجرایی مشکل جدی داشته و نیاز به اصلاح دارند.

وی با بیان اینکه کشور در شرایط بحران اقتصادی قرار دارد، ادامه داد: نه تنها بانک‌ها بلکه دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با واحدهای تولیدی ندارند.

مقدم بیرانوند افزود: بانک، پول مردم است و اینکه نرخ تسهیلات بالا است را قبول دارم ولی سعی می‌کنیم نهایت تعامل را با بنگاه‌های تولیدی داشته باشیم.

بی‌اعتنایی مدیران استان به حل مشکل بنگاه‌های اقتصادی را به عرض استاندار لرستان می‌رسانیم

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان با بیان اینکه صندوق ذخیره ارزی برا این موضوعات باید هدف تعیین کند، اضافه کرد: نماینده دستگاه‌های اجرایی به بنگاه تولیدی و این چنین جلسات بی‌اعتنایی می‌کنند و حاضر نیستند مشکلات بنگاه‌های تولیدی استان را بشنوند. لذا این موضوعات را به عرض استاندار لرستان خواهیم رساند.

مولفه یک بنگاه اقتصادی فقط پول نیست

وی گفت: مولفه‌های یک بنگاه اقتصادی صرفا پول نیست و مدیریت بسیار مهم‌تر است، بین بنگاه‌های تولیدی تفاوت قائل شویم و آنهایی که خوب کار کردند را حمایت کنیم.

مقدم بیرانوند خاطر نشان کرد: دستگاه اجرایی، بانک‌ها، مدیران ارشد استانی و خود بنگاه‌های اقتصادی باید برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کنند.

مدیر شعب بانک ملی لرستان یادآور شد: اگر قرار است واحدی بهره‌ور باشد باید مدیران آن واحد به خوبی مدیریت کنند.

بیژن مقدم

اقتصاد کشور باید اصلاح شود

وی ادامه داد: باید کمیته کارشناسی از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود، نیاز است بدنه کارشناسان دستگاه‌های اجرایی اصلاح شود. در بدنه کارشناسی بانک‌ها هم باید یک جراحی شود و اگر این اصلاحات انجام نگیرد، نظام تهدید می‌شود. لذا باید اقتصاد کشور اصلاح شود.

مقدم بیرانوند در خصوص جرائم بانکی تصریح کرد: ما بیگانه با بنگا‌‌ه‌های تولیدی نیستیم و نمی‌خواهیم در تقابل با آنها قرار بگیریم‌. اما آمادگی داریم واحدهای تملیکی بانک را با شرایط ترک تشریفات واگذار کنیم.

گفتنی است، نشست فعالان اقتصادی با مدیران بانک‌های استان در محل اتاق بازرگانی لرستان در حال برگزاری است.