سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه گفت: در راستای کاهش هزینه‌های شهرداری به‌زودی تعدادی از پارک‌های سطح شهر و سالن‌ها و زمین‌های شهرداری باهدف بهبود خدمات به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، وحید شام بیاتی در خصوص واگذاری پارک‌های کرمانشاه به بخش خصوصی، ابراز داشت: با توجه به کاهش درآمدهای شهرداری و ضرورت کاهش هزینه‌ها تصمیم گرفته شد مدیریت و بهره‌برداری از مکان‌هایی همچون پارک‌های کرمانشاه که مراکز عمده هزینه هستند، به بخش خصوصی واگذار شود تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، بتوان خدمات بهتر و به‌روزتری را به شهروندان ارائه داد.

وی از واگذاری ۱۶ پارک محلی کرمانشاه در آینده نزدیک به بخش خصوصی خبر داد و خاطرنشان ساخت: با توجه به هزینه‌بر بودن پارکها برای شهرداری و قابلیت واگذاری به بخش خصوصی در قالب ضوابط طرح تفصیلی، دو پارک "شبدیز" و "آزادگان" به بخش خصوصی واگذار می‌شود و هم‌اکنون واگذاری این دو پارک در مرحله عقد قرارداد است.

پارک‌های کرمانشاه

صرفه‌جویی سه‌میلیاردی در هزینه‌های شهرداری با واگذاری پارک ها به بخش خصوصی

سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: با انجام این کار شهرداری مناطق دیگر هزینه‌ای بابت نگهداری و بهره‌برداری به پیمانکاران پرداخت نخواهند کرد و بخش خصوصی ضمن نگهداری و تجهیز پارکها اقدام به نصب و راه‌اندازی مجموعه‌های تفریحی و کافی شاپ یا فست فود مطابق با ضوابط طرح تفصیلی خواهد کرد.

 شام بیاتی افزود: با واگذاری ۱۶ پارک دیگر به بخش خصوصی مبلغی حدود سه میلیارد تومان در هزینه‌های شهرداری صرفه‌جویی خواهد شد و خوشبختانه بخش خصوصی هم از این مسئله خوب استقبال نموده است.

شام بیاتی تصریح کرد: رویکرد شهرداری با این واگذاری‌ها ساخت‌وساز در پارکها نیست بلکه رویکرد ما گسترش فضاهای تفریحی و افزایش خدمات به مردم است، ضمن اینکه پس از واگذاری این پارکها زیر نظر مناطق و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری به روال سابق پذیرای شهروندان خواهند بود.

این مسئول هدف از ایجاد طرح واگذاری پارک ها به بخش خصوصی را ایجاد و توسعه شهربازی‌های محلی در جهت ارتقاء خدمات به مردم عنوان کرد و گفت: مطابق ضوابط طرح تفصیلی در هر پارک سه درصد به فضای مسقف و ۲۰ درصد به فضای تفریحی و بازی می تواند اختصاص یابد و این مسئله در پارکها با توجه به امکان‌سنجی آن لحاظ خواهد شد.

پرسنل فعلی پارک ها بیکار نمی شوند

شام بیاتی گفت: واگذاری پارک ها به بخش خصوصی هیچ‌گونه مشکلی برای پرسنل فعلی پارکها بوجود نخواهد آورد و تمهیدات لازم در این زمینه دیده‌شده است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم و با توجه به کاهش درآمدهای شهرداری و نداشتن توان مالی برای تجهیز سالنهای ورزشی مربوط به شهرداری با مصوبه‌ای که از شورای اسلامی شهر اخذشده است جهت ساماندهی سالنها و زمین‌های ورزشی و استاندارد شدن خدمات آن‌ها تعداد ۹ سالن و زمین ورزشی نیز به بخش خصوصی واگذار خواهد شد تا بخش خصوصی نیز در این قسمت زیر نظر سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری به ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به شهروندان اقدام کند.

وی افزود: با این کار ضمن واگذاری مدیریت نگهداری و بهره‌برداری سالنها به بخش خصوصی، تجهیز و به‌روزرسانی امکانات ورزشی این سالنها نیز مطابق با استانداردهای لازم خواهد بود و به‌زودی نیز فراخوان این سالنها و زمین‌های ورزشی اعلام خواهد شد.

شام بیاتی اعلام داشت: شهردار و شورای اسلامی شهر نهایت همکاری و حمایت را از پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری همچون واگذاری پارک‌های کرمانشاه و همچنین سالن های ورزشی به بخش خصوصی داشته اند و البته جهت تحقق سیاست های این حوزه نیاز به اطلاع‌رسانی مناسب و حمایت رسانه ها داریم تا ضمن فرهنگ‌سازی در این خصوص به ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ورود به این دست پروژه‌ها اقدام کنیم.