نماینده ولی فقیه در استان گیلان در دیدار با مسئولان شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: اسراف در مصرف ‌‌‌‌‌‌‌‌آب ناشی از ضعف آموزش و کمبود آگاهی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز در دیدار با مسئولان شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به بحران‌های ناشی از کمبود آب در چند سال اخیر گفت: مدیریت مصرف آب و استفاده بهینه از این ماده ی حیاتی با آگاهی بخشی و کارکردهای فرهنگی میسر می شود.

آیت الله فلاحتی افزود: اسراف در مصرف ‌‌‌‌‌‌‌‌آب ناشی از ضعف آموزش و کمبود آگاهی       است. 

وی همچنین با اشاره به مضیقه های ناشی از کمبود آب سالم در برخی مناطق گیلان، تامین به موقع اعتبارات از طرح های آبرسانی و شبکه های انتقال و توزیع را ضروری دانست. 

نماینده ولی فقیه در گیلان از مدیران شرکت آب و فاضلاب خواست در کنار ارائه خدمات سازمانی، به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتر توجه کنند تا میانگین مصرف آب در استان به استانداردهای لازم نزدیک شود. 

دیدار با ایت الله فلاحتی

بهره برداری فاز دوم تصفیه خانه بزرگ سنگر در سال آینده

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان هم از بهره برداری فاز دوم تصفیه خانه بزرگ سنگر در سال آینده خبر داد و گفت: با آغاز بکار این فاز، پوشش تصفیه خانه بزرگ گیلان از 10 شهر فعلی به 15 شهر ارتقاء می یابد و مشکل آب شرب شهرهای حوزه مرکزی استان مرتفع می شود.

 حسینی افزود: در زمان کنونی در تمامی شهرهای گیلان طرح های آبرسانی و شبکه های انتقال آن در درست اجراست که زمینه ی ارتقاء کمی و کیفی آب آشامیدنی را برای شهروندان فراهم خواهد کرد.