استاندار اصفهان گفت: در طرح اشتغال کشاورزان استان اصفهان برای 60 هزار نفر از کشاورزانی که به واسطه خشکسالی از نظر اقتصادی آسیب دیده‌اند اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، مهرعلیزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: 66 رسته کاری در طرح اشتغال کشاورزان استان اصفهان تعریف شده تا در تمامی شهرهای در مسیر زاینده‌رود که بر اثر خشک‌سالی آسیب دیده‌اند، مشاغل جایگزین اجرایی شود.

وی افزود: طرح اشتغال کشاورزان استان اصفهان در نوع خود بی‌نظیر است در این طرح حتی حقوق اتباع بیگانه نیز در آن مشخص گردیده است.

مقام ارشد استان با اشاره به اجرا شدن طرح اشتغال کشاورزان استان اصفهان از هفته آینده گفت: قرار نیست کشاورزان پولی پرداخت کنند و 10 درصد میزان مشارکت آنان از طریق زمین کشاورزی تأمین می‌شود.

مهرعلیزاده ادامه داد: این طرح در مدت 3 سال اجرا می‌شود و کشاورزان به فعالیت‌های دامداری از جمله پرورش شتر، شتر مرغ، بز، گیاهان دارویی و احداث گلخانه مشغول می‌شود.

نشست خبری استاندار اصفهان

وی در خصوص برداشت‌های بی‌رویه از زاینده‌رود نیز در جمع اصحاب رسانه گفت: فشار آب در ورودی و انتهای مسیر آب در اصفهان متفاوت است و دلیل آن برداشت‌های بی‌رویه در مسیرهای مختلف است.

مهرعلیزاده اظهار داشت: برداشت‌های بالادست استان اصفهان تا اندازه زیادی تعدیل شده و در این رابطه با وزیر نیرو مکاتبات زیادی صورت گرفته است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: میزان سهمیه آب باغ‌داران استان اصفهان فقط به اندازه‌ای است که درختان آن خشک نشوند چراکه در غیر این صورت آبی برای شرب باقی نخواهد ماند.