مدیرکل انتقال خون گیلان از برگزاری همایش تجلیل از اهدا کنندگان خون در پیاده راه فرهنگی رشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  احمد مرادی افزود: ۱۴ژوئن روز جهانی اهداکنندگان خون است و انتقال خون استان گیلان بر حسب رسالت خود هر ساله مراسمی برای تجلیل از اهداکنندگان برگزار می کند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با اعلام برگزاری همایش تجلیل از اهدا کنندگان خون در پیاده راه فرهنگی رشت افزود: این مراسم با همکاری شورای شهر شهرستان رشت و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار می شود و از اهداکنندگان برتر در اهداخون، اهدا پلاکت و سفیران ملی و بین المللی تجلیل خواهد شد.

در جذب اهداکنندگان از حمایت بسیاری از گروههای فعال اجتماعی بهره مند شده ایم

 مرادی با اشاره به کار انسان دوستانه مردم نوع دوست گیلان و ایران در اهدا خون خاطرنشان شد: در جذب و هدایت اهداکنندگان از حمایت بسیاری از اشخاص و گروههای فعال اجتماعی بهره مند شده ایم که در این میان انجمن اهدا کنندگان خون با عنایت به همراهی و رسالت همراهی با انتقال خون نقش موثری دارد که از میزبانان حقیقی این مراسم خواهند بود.

مدیرکل انتقال خون گفت: با توجه به اهدا خون توسط استاندار محترم و بسیاری از رجال سیاسی، ورزشی، فرهنگی، پزشکی و کارگران و اشخاص مختلف جامعه، امسال تصمیم داریم در فضای پیاده راه فرهنگی رشت برگزار کنیم تا رسالت فراگیری را نمایش دهیم.

 مرادی در پایان گفت: در این مراسم برنامه های متنوع موزیک سنتی، مسابقه ... برگزار و در حاشیه مراسم توسط کارشناسان و رابطین فرهنگی به سوالات علاقمندان نیز پاسخ داده شود.