بر ایجاد بسترهای لازم برای عرضه و فروش محصولات کشاورزان شفتی تاکید نمود و افزود: ایجاد بازارچه های سنتی در مسیرهای گردشگری باید پیگیری و اجرایی شود .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد رضا محسنی فرماندار شفت با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سبد غذایی مردم گیلان، بلکه کشور در این شهرستان تولید می شود افزود: شفت 14 هزار و 336 هکتار اراضی شالی دارد که سالانه 41 هزار تن برنج سفید در این شهرستان تولید می شود.

وی  با اشاره به اینکه  شهرستان شفت با تولید 2 هزار و 200 تن گوشت قرمز، 12 هزار و 500 تن شیر خام و 7هزار  تن  گوشت سفید به عنوان یکی از قطب های تولید محصولات دامی در استان محسوب می شود افزود: فرآوری، توسعه صنایع بسته بندی و برند سازی محصولات کشاروزی، ضمن جلوگیری از خام فروشی سبب افزایش ارزش افزوده و درآمد مردم خواهد شد.

مهترین اصل توسعه در هر جامعه ای آموزش است

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه تفکر و عملکرد سنتی بدون توجه به فناوری و عدم بهره گیری از تجهیزات روز در این حوزه مانع افزایش میزان و کیفیت محصولات کشاورزی خواهد شد افزود: مهترین اصل توسعه در هر جامعه ای آموزش است؛ لذا آموزش جامعه هدف در کنار بهره گیری از امکانات روز سبب افزایش بهره وری و درآمد کشاورزان خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح بوم گردی در شفت و دیگر شهرستان های گیلان تصریح کرد: دستگاه های متولی بایستی با اهتمام و جدیت و بهره گیری از تمام ظرفیت ها برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح تلاش نمایند؛  اما  از تغییر کاربری زمین های شالی و باغات چای در این شهرستان جلوگیری می شود.

محسنی بر ایجاد بسترهای لازم برای عرضه و فروش محصولات کشاورزان شفتی تاکید نمود و افزود: ایجاد بازارچه های سنتی در مسیرهای گردشگری باید پیگیری و اجرایی شود .