رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: بزرگراه امام (ره)، بلوار هوانیروز و بلوار جانبازان از معابر شهری نقاط حادثه‌خیز رانندگی کرمانشاه و پر تصادف بخصوص تصادفات عابر پیاده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرهنگ فضل‌الله شیری در معرفی نقاط حادثه‌خیز رانندگی کرمانشاه، ابراز داشت: با اصلاح نقاط حادثه‌خیز رانندگی کرمانشاه می‌توان جلوی بسیاری از حوادث رانندگی را گرفت.

وی ادامه داد: علاوه بر سرعت جابجایی در نقاط مذکور، به دلیل حجم بالای تردد به‌ویژه تردد خودروهای سنگین، آمار و عمق تصادف در این نقاط متأسفانه بالاست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه گفت: در سال‌های اخیر موضوع نقاط حادثه‌خیز که شامل شناسایی، اولویت و رفع مشکلات ترافیکی این نقاط می‌شود به‌عنوان یکی از راهکارهای ارتقاء و بهبود سطح ایمنی شبکه راه‌ها مورد تأکید و توجه هستند.

وی افزود: با توجه به وضعیت تصادفات شهری، فراهم آوردن زمینه و بستر تردد ایمن برای شهروندان کرمانشاهی نیاز ضروری است که باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

شیری گفت: لازم است مدیریت شهری کرمانشاه ضمن توجه به علت وقوع تصادفات و شکل‌های برخورد، نسبت به اصلاح هندسی نقاط حادثه‌خیز رانندگی کرمانشاه و نصب تجهیزات مناسب عابران پیاده برای حرکت طولی و عرضی معابر شهری اقدام کند.