روز گذشته نیروهای ارتش مستقر در منطقه از وجود یک قلاده یوزپلنگ ایرانی و مشاهده آن در روستای هدایت حوالی تنگه حمام از توابع شهرستان قصرشیرین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، روز گذشته نیروهای ارتش مستقر در منطقه قصرشیرین از وجود یک قلاده یوزپلنگ ایرانی خبر دادند که البته پیشتر نیز اهالی روستای هدایت، حوالی تنگه حمام از وجود گربه‌سانانی از انواع پلنگ مانند یوزپلنگ ایرانی در این منطقه خبر داده بودند.

بر پایه این گزارش، هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم با اداره حفاظت محیط زیست منطقه صورت گرفت و قرار است که نسبت به نصب دوربین برای ثبت تصاویر و پایش در روستای هدایت برای مستندسازی از وجود این نوع گربه‌سانان در منطقه اقدام شود.

گفتنی است که قصرشیرین دارای 2 منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز به مساحت سه هزار و 800 هکتار، زله زرد با 39 هزار هکتار و یک منطقه تیراندازی ممنوع در شعاع هفت کیلومتری نوار مرزی به مساحت 170 هزار هکتار است و یوزپلنگ ایرانی از نوع گرباسانان نادری است که در صورت ثبت تصاویر آن از سوی اداره محیط زیست مستقر در منطقه، اهمیت این شهرستان را به لحاظ ملی و بین‌المللی بسیار ارتقا می‌دهد.