مدیر عامل آبفار گیلان شاخص بهره مندی آب شرب روستایی در استان گیلان را ۷۶ درصد دانست که در شهرستان صومعه سرا این شاخص ۸۰ درصد است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محبعلی رنج ور مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی گیلان  با بیان اینکه مشکل آب روستایی در شهرستان صومعه سرا زیاد است گفت: اشرافیت و تسلط شخص فرماندار در موارد تخصصی حوزه آب وفاضلاب کمک خوبی برای رفع مشکلات آب شرب روستاها ست.

وی از گستردگی سطح کار آب رسانی به روستاها سخن گفت و افزود: پیری شبکه و پایان عمر مفید تاسیسات مشکل عمده شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

رنجور قیمت تمام شده هرمتر مکعب آب را ۱۲۰۰ تومان بیان کرد که در روستاها این تعرفه به ۲۷۰ تومان کاهش می یابد و ادامه داد: در تمام موارد هزینه های خدمات از محل مطالبات مشترکین جبران میشود ولی در آب روستایی بدلیل پایین بودن تعرفه ها کارها بسختی انجام می گیرد.

شاخص بهره مندی آب شرب روستایی در استان گیلان  ۷۶ درصد است

مدیر عامل آبفار گیلان شاخص بهره مندی آب شرب روستایی در استان گیلان را ۷۶ درصد دانست که در شهرستان صومعه سرا این شاخص ۸۰ درصد است.

وی تلاش مجموعه خود را بر بهبود وضعیت فعلی دانست و خاطر نشان کرد؛ ارائه خدمات مطلوب با توجه به عدم منابع کافی تمام سعی آب و فاضلاب روستایی است.

رنجور با بیان اینکه در گذشته شرایط بد سایت باغبانان بسیار ناراحت کننده بود، ادامه داد: با احیای سایت باغبانان توانستیم به بیش از ۴۰ روستای شهرستان صومعه سرا آبرسانی کنیم.

بهبود قابل لمس وضعیت آب شرب تا یک ماه آینده

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان ضمن قول مساعد برای بهبود قابل لمس وضعیت آب شرب تا یکماه آینده، از پرداخت کامل مطالبات آبداران تا پایان سال ۹۷ خبر داد.

به گفته وی در سال ۹۶ سهم شهرستان صومعه سرا از اعتبارات ملی دوازده میلیارد ریال بوده که قطعا در سال ۹۷ نیز این روند خوب ادامه خواهد داشت.