استاندار خوزستان موافقت کرد:

استاندار خوزستان با ساخت دانشگاه جامع فرهنگیان در استان و کمک از محل اعتبار مسئولیت‌‌های اجتماعی خوزستان در سرمایه‌گذاری توسعه مخازن نفتی موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، غلامرضا شریعتی طی نشست هیات امنای دانشگاه فرهنگیان که امروز یکشنبه (۲۷ خرداد) در استانداری خوزستان برگزار شد، بیان کرد:  با ایجاد دانشگاه فرهنگیان موافق هستم و به نظر من اگر در شهرستان‌های دیگر استان غیر از مرکز استان شکل بگیرد مشکلی نخواهد بود چراکه توسعه در استان باید به صورت متوازن شکل بگیرد و دانشگاه یکی از مسایل مهم توسعه است و دانشگاه فرهنگیان نیز می‌تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند.

شریعتی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۵.۵ میلیارد دلاری در توسعه مخازن نفتی کشور، عنوان کرد: از این سرمایه گذاری ۴ درصد صرف مسوولیت‌های اجتماعی استان‌ها می‌شود که در استان خوزستان این سهم معادل ۱۶۰ میلیون دلار است که طی دو سال پرداخت می‌شود. این ظرفیتی اضافه است که برای استان انجام خواهد شد.

استاندار خوزستان گفت: چگونگی هزینه کرد این مقدار با تصویب شورای برنامه ریزی استان است. همچنین هزینه کرد آن مشخص شده است و صرف توسعه و تجهیز و ساخت مراکز دانشگاهی استان نیز خواهد شد که برای ساخت دانشگاه جامع فرهنگیان نیز از آن محل کمک می‌شود که با آینده نگری لازم تعبیه شود و مشکلات برای فراهم کردن معلم حل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها