مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: 45 نیروی راهدار استان گیلان در تلاش برای ریزش برداری محور مسدود اشکورات رودسر و نیز برقراری راه ارتباطی جایگزین در ارتفاعات صعب العبور این شهرستان می باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد رضا نازک کار، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: در پی بارندگی و وقوع سیلاب که منجر به رانش زمین در محور فرعی اشکورات به قزوین در محل روستای کاکرودگردید، بلافاصله اکیپهای راهداری استان به محل اعزام شدندتا نسبت به ریزش برداری مسیر اقدام نمایند.

وی افزود: با توجه به حجم زیاد وفعال بودن رانش که بیش از 400 متر از مسیر را در برگرفته، روند کار با کندی در حال انجام است.

سیل در رودسر

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان همچنین افزود: تعداد 1 اکیپ راهداری متشکل از 20 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری و 30نیروی راهدار در این محور بصورت شبانه روزی در حال فعالیت مستمر می باشند.

نازک کار خاطر نشان کرد: همزمان با ریزش برداری 2 اکیپ راهداری مجهز به 6 دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین و سنگین و 15 راهدار نیز در حال برقراری راه دسترسی جایگزین در دل کوههای صعب العبور اشکورات به طول 60 کیلومتر در مسیر سی پل- جاده شوئیل به سمت آسمانرود برای 70 روستا هستند که ارتباط آنها با وقوع سیلاب و رانش زمین در محل روستای کاکرود قطع شده است.