سی و یکمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر امروز یکشنبه ۲۷ خرداد با دستور؛ ادامه بررسی لایحه فروش طرح ترافیک هسته مرکزی شهر رشت و ادامه بررسی لایحه تعرفه بهای خدمات پروانه های حمل و نقل بار در تالار شورا برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسماعیل حاجی پور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با تقدیر از آقای شکریه که پس از گذشت قریب به یک سال نمایندگی در شورای اسلامی شهر در راستای احترام به قانون از سِمت خود استعفا داد برای ایشان در سایر مراحل زندگی آرزوی موفقیت کرده و به آقای ذاکری عضو جدید شورای اسلامی شهر جهت ورود به عرصه خدمت به مردم در جایگاه نماینده شورای شهر تبریک گفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که در راستای اجرای سیاست های ترافیکی در هسته مرکزی شهر و علی الخصوص پیاده راه فرهنگی رشت اقدام به ایجاد طرح ترافیک شده است خواستار حساسیت و توجه ویژه متولیان و مسئولین امر به رعایت حال ساکنین منطقه مذکور و بازاریان محدوده مورد نظر شد.

حاجی پور

حاجی پور اظهار کرد:  با توجه به لطماتی که اجرای نادرست برخی از مراحل پیاده راه فرهنگی به بازار به عنوان قلب تپنده اقتصاد شهر وارد کرده است خواستار اقدام در حوزه ایجاد طرح ترافیک در چهارچوب قانون و با در نظر گرفتن شرایط بازار شد.

ساکنین هسته مرکزی رشت از پرداخت بهای طرح ترافیک معاف می باشند

این عضو شورای اسلامی شهر در ادامه افزود:  در این لایحه ساکنین منطقه، بازاریان و کسبه لایه های اولیه بازار که تنها راه تردد آنها خیابان های منتهی به هسته مرکزی می باشد، معلولین و جانبازانی که با خودروی پلاک معلولین تردد میکنند و مسافرین ساکن در هتل های محدوده بافت مرکزی از پرداخت بهای طرح ترافیک معاف می باشند.

کمیسیون- حمل و نقل

حاجی پور با طرح این موضوع که زمینه اجرای صحیح این طرح ارتقای تعداد پارکینگ های موجود در محدوده و بازگشایی رینگ خیابان شریعتی به خیابان سعدی و تردد خودرو ها در این مسیر می باشد، خواستار اعلام نظر شورای عالی ترافیک استان در مورد طرح پیشنهادی کمیسیون ترافیک شورای شهر در این خصوص شد.

شفافیت در پروسه ثبت تخلفات، اعمال قانون و خرید طرح ترافیک

رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر با ذکر این مورد که کمیسیون ترافیک شورای شهر در اجرای این طرح نیز همچون گذشته با رویکردی مشاور محور با استفاده از نظر مشاورین کارشناس خود در حوزه ترافیک سیاست گذاری خواهد کرد خواستار شفافیت در پروسه ثبت تخلفات، اعمال قانون و خرید طرح ترافیک برای شهروندان شد.

وی در انتها با اشاره به لایحه تعرفه بهای خدمات پروانه های حمل و نقل بار که ابلاغی از سوی وزارت کشور میباشد هدف اصلی از اجرای این طرح را ساماندهی مشاغل فعال در این حوزه جهت اخذ خدماتی همچون سهمیه سوخت دانست و در مورد تعیین نرخ این تعرفه بها که در قالب سه پروانه اشتغال برای راننده، خودرو و بهره بردار(مؤسسه حمل بار) میباشد خواستار توجه به وضعیت اقتصادی کشور و حمایت از رونق اشتغال با پایین آوردن تعرفه ها شد.