نماینده مردم رودسر درمجلس شورای اسلامی از احتمال افزایش جانبختگان در حادثه سیلاب اخیر در رحیم آباد رودسر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، درباره خسارت  ناشی از سیلاب در منطقه کاکرود در رحیم آباد رودسر،  با بیان اینکه احتمال افزایش جانبختگان در حادثه سیلاب اخیر وجود دارد،تصریح کرد: مدیرت بحران کشور و استان، نیروهای امداد و نجات هلال احمر، نیروهای انتظامی، ارتش و سپاه با یک همبستگی در تلاش هستند که هرچه سریعتر مسیرهای ارتباطی بازشود.

عباسی افزود: بیش از هفتاد روستا و آبادی در بالادست در منطقه مذکور راه‌های ارتباطی شان بسته شده است و از همین رو راه  اضطراری نیز مقرر است که در این مسیرباز شود تا بتوان شرایط منطقه را به شرایط عادی بازگرداند.

سیلاب جان ۴ نفر را در رحیم آباد رودسر گرفت

وی گفت: براثر سیلاب در منطقه کاکرود در رحیم آباد رودسر، 4 نفرجان خود را ازدست دادند و در این راستا به تمام بازماندگان این حادثه  تسلیت عرض می‌کنم.

نماینده  مردم رودسر درمجلس بابیان اینکه متاسفانه بارش ناگهانی موجب جاری شدن سیلاب در منطقه کاکرود  در رحیم آباد  رودسر شد ،تصریح کرد: برخی منازل مسکونی  نیز در سیلاب اخیر تخریب شدند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سیلاب جان 4 نفر  را در  منطقه کاکرود در رحیم آباد رودسر را  گرفت، یادآورشد: راه‌های ارتباطی بیش از 70 روستا و آبادی در رودسر بسته شده است.

گفتنی است، این خسارت ها در بخش های راه، آب و فاضلاب روستایی، برق و کانال های کشاورزی بوده است.

باران شدید موجب طغیان رودخانه و رانش زمین در منطقه کاکرود از توابع شهرستان رودسر شد که بدنبال آن چهار خانه روستایی و چندین خودرو و گردشگران احتمالی که در بستر متروک رودخانه واقع شده بودند،گرفتار سیلاب شدند.به‌دلیل آب‌شستگی 800 متر از راه اصلی روستایی کاکرود، ارتباط 70 روستای این منطقه قطع شده است. بنیاد مسکن به عنوان معین این حادثه انتخاب شده است و امروز کارگروه مدیریت بحران در منطقه روستای کاکرود با حضور استاندار و جلسه دیگری نیز با ریاست معاون عمرانی استاندار تشکیل و برای رفع مشکلات این منطقه تصمیماتی اتخاذ شد.