مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان از توزیع هشت هزار و ۵۶۴ سبد غذایی میان ۴۲ هزار و ۸۲۰ نفر از نیازمندان و محرومان و اقشار آسیب‌پذیر این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزار ی موج خوزستان، علی خدادادی با اشاره به اجرای طرح ملی همای رحمت توسط جمعیت هلال‌ احمر خوزستان بیان کرد: این طرح هر سال در ماه مبارک رمضان و با هدف هدف کمک به نیازمندان و حمایت از آنها در چارچوب اهداف بشردوستانه و خداپسندانه و به منظور تسکین آلام بشری توسط جمعیت هلال‌احمر اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: امسال ۸ هزار و ۵۶۴ سبد غذایی به ارزش بیش از ۸ میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال میان ۴۲ هزار و ۸۲۰ نفر از نیازمندان و محرومان و اقشار آسیب‌پذیر توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با بیان این که ترویج فرهنگ انفاق، ایثار و سنت‌های حسنه اسلامی با حفظ کرامت انسانی نیازمندان و ایجاد فضایی مناسب برای تعامل نیکوکاران و هدایت کمک‌های مردمی از اهداف طرح ملی همای رحمت در بخش سفره های آسمانی است، افزود: در طرح سفره های آسمانی در سال جاری ۵۰۱ سفره به ارزش بیش از ۵ میلیارد ریال پهن شد و بیش از ۲۵ هزار نفر از بهره وران این طرح بودند.

خدادادی تصریح کرد: حمایت از کرامت انسان‌ها  شعار محوری طرح ملی همای رحمت است که علاوه بر تحت پوشش قراردادن خانواده های محروم و نیازمندان جامعه و خانواده های زندانیان و بیماران، این جمعیت به همت والای خیرین و داوطلبان اقدام به برپایی سفره های افطاری در روستاها و مناطق محروم می کند.

وی با اشاره به توزیع سبدها و بسته های غذایی حمایتی در قالب طرح ملی همای رحمت، یاد آور شد: هدف از توزیع این سبدها تسکین آلام بشری و رفع محرومیت های نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر و  سبدهای غذایی توزیع شده شامل برنج، روغن، مرغ، حبوبات، خرما، گوشت، پنیر، کنسروجات، قند، شکر، ماکارونی، چای و مواد بهداشتی و شوینده است.

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان مجموع ارزش ریالی طرح ملی همای رحمت بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال است.

خدادادی عنوان کرد: جامعه هدف ما در این طرح ایتام، بیماران صعب والعلاج، زنان سرپرست خانوار محروم، خانواده‌های بد سرپرست و بی سرپرست، خانواده‌های کم برخوردار و معلولان نیازمند است.