نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت سال 96 کارکنان و فرهنگیان آموزش و پرورش گفت: تامین مالی پاداش پایان خدمت سال 96 فرهنگیان وظیفه دولت است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، با بیان اینکه تامین مالی پاداش پایان خدمت سال 96 فرهنگیان وظیفه دولت است، گفت: کمیسیون آموزش مجلس علاوه بر پیگیری این مهم به منظور پرداخت هرچه سریع‌تر آن به دنبال اختصاص تسهیلات به فرهنگیان همچون کارمندان سازمان و وزارتخانه‌های دیگر است تا تبعیض میان آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها از میان رود.

دولت و مجلس پیشنهادهایی به سازمان برنامه‌ و بودجه ارائه داد

وی با تاکید بر اینکه باید از مسئولان پرسید چرا علیرغم تصویب اعتبار آن پرداخت نمی‌شود، اضافه کرد: دولت و مجلس پیشنهادهایی به سازمان برنامه‌ و بودجه ارائه و پیگیری‌های لازم همچنان ادامه دارد، اما بدیهی است که تحقق این موضوع، با توجه به حجم اعتبار مورد نیاز که بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان است، مستلزم وجود نقدینگی و آمادگی خزانه‌داری کل کشور برای پرداخت آن است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار است معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش این موضوع را در اولویت پیگیری قرار دهد و تلاش کنند این پاداش در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار بازنشستگان سال ۱۳۹۶ قرار گیرد.

فرهنگیان از هیچ مزایا و تسهیلاتی برخوردار نیستند

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرهنگیان بر خلاف کارکنان دیگر سازمان‌ها از هیچ مزایا و تسهیلاتی برخوردار نیستند لذا روا نیست تنها پاداشی که به آن‎ها تعلق می‌گیرد نیز با تاخیری چشمگیر به آن‌ها پرداخت شود.  

وی همچنین تاکید کرد: در شرایط فعلی جامعه که تورم هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود و ارزش پولی کاهش می‌یابد نباید حق فرهنگیان را با تاخیر به آن‌ها پرداخت کرد چراکه دیگر ارزش پولی خود را از دست داده و به کارشان نمی‌آید.