رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز: مسابقات جام جهانی فوتبال از طریق تلویزیون شهری واقع در پارک آزادی پخش می شود که این اقدام قطعاً با استقبال مردم شیراز روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، لیلا دودمان در جلسه‌ی کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به نیاز امروز جامعه به وقوع اتفاق جدید در حوزه‌ی نشاط اجتماعی گفت: امسال قرار است مسابقات جام جهانی فوتبال از طریق تلویزیون شهری واقع در پارک آزادی پخش شود که این اقدام قطعاً با استقبال مردم شیراز روبرو خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: در راستای تقویت زیر ساخت‌های فرهنگی شهر شیراز، مطالعات فاز اول پردیس بزرگ فرهنگی اعم از قرائت خانه، سالن سینمای محله و انجام مناقصه‌ی سالن‌های نمایشی در پارک نماز شیراز، به صورت ویژه در دستور کار کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی پنجم شهر شیراز قرار دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بودجه سال ۹۷ ردیفی را به منظور معرفی مشاهیر ادبی، هنری، علمی و فرهنگی شیراز قرار دادیم و شهرداری شیراز مکلف شد نسبت به ساخت تندیس و سرتندیس این شخصیت‌ها اقدام نماید.

دودمان تصریح کرد: ابتدا مکان‌یابی برای نصب این المان‌ها انجام و پس از آن ساخت سردیس و تندیس‌ها در قالب یک فراخوان ملی به مسابقه گذاشته خواهد شد.

وی افزود: المان‌های شهری باید متناسب با ضرورت جامعه و همچنین زیبایی شهری به صورت انتزاعی و مفهومی باشد و چه بهتر که به سمت فضای مدرن در این قسمت حرکت کنیم .

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان ساخت: با هدف نامگذاری خیابان‌ها و اماکن و سازه‌های مختلف به نام مشاهیر شیراز و فارس، مکاتبه‌ای با شورای نامگذاری شورای شهر شیراز انجام شده است.