ظهر امروز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با حضور در منزل استاد فقید حشمت الله رشیدی، درگذشت همسر این پیشکسوت موسیقی استان را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حجت الاسلام حمیدرضا حنان در راس هیاتی ضمن حضور در منزل زنده یاد استاد حشمت الله رشیدی، درگذشت «مرحومه کردی» همسر این پیشکسوت خوش نام موسیقی لرستان را به بازماندگان تسلیت گفت.

در این مراسم که فرید رحمتی معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، محمد میرزاوندی پیشکسوت موسیقی کشور، امیر امانی پیشکسوت تئاتر، مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان و جمعی از هنرمندان استان نیز حضور داشتند، حجت الاسلام حنان با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فقید حشمت الله رشیدی، درگذشت مرحومه کردی را به اسحاق عیدی «نویسنده و پژوهشگر تاریخ لرستان» و بازماندگان تسلیت گفت و فقدان آنان را غمبار توصیف کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به آثار به‌جای مانده از استاد رشیدی، گفت: به عقیده من، هنرمندانی که از سوی مردم پذیرش می‌شوند، نامیرا هستند.

فرید رحمتی

استاد حشمت الله رشیدی ذات هنرمندانه‌ای داشت

وی، ذات هنرمندانه، صداقت در رفتار و کردار و صدای آرمانین و اسطوره‌ای را از جمله خصوصیات زنده یاد رشیدی برشمرد و گفت: تردیدی نیست که مرحومه کردی نیز از شخصیت بالا و والایی برخوردار بوده‌اند چرا که حاصل همنشینی و هم‌کلامی و هم‌نفسی با استاد رشیدی، چیزی جز این نبوده است.

اگر امثال رشیدی‌ها نبودند، نقشه راه موسیقی لرستان مبهم بود

در ادامه این مراسم، فرید رحمتی معاون هنری و سرپرست معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و از موسیقیدانان کشور، ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و ذکر زحمات و خدمات استاد رشیدی در عرصه موسیقی  لرستان، از خداوند متعال، آرامش روح این استاد موسیقی و همسر مکرمه ایشان را خواستار شد و گفت: استاد رشیدی و اساتیدی همچون ایشان، حق بزرگی بر هنر این سرزمین کهن دارند. اگر امثال رشیدی‌ها نبودند، امروز موسیقی لرستان حرفی برای گفتن نداشت.

وی، افزود: مرحومه کردی، یار و یاور استاد بودند و آه و افسوس که حشمت رشیدی خیلی زود از بین ما رفت، که اگر بود، امروزه مردم لرستان با صدای اعجاب‌انگیز و دلنشینش خاطره‌ها می‌ساختند. البته با فرمایش دکتر حنان موافقم که هنرمندان، نامیرایان عالم هستند.

محمد میرزاوندی

در ادامه، محمد میرزاوندی پیشکسوت موسیقی و خواننده اثر به‌یاد ماندنی «دایه دایه»، نیز در سخنانی، ضمن مرور خاطرات خود با زنده یاد رشیدی و خانواده ایشان، یاد و خاطره این استاد موسیقی و همسر وی مرحومه کردی را گرامی‌داشت و برایشان غفران الهی مسئلت کرد.

گفتنی است استاد حشمت الله رشیدی متولد 1320 در خرم‌آباد و از خوانندگان شهیر موسیقی لرستان بود که در سال 1373 چشم از جهان فروبست. همسر او «مرحومه کردی» نیز روز گذشته پس از طی یک دوره بیماری به دلیل مشکلات ریوی، در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.