سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر لزوم توجه جدی به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی تأکید و خاطر نشان کرد: علی‌رغم کارکردهای مثبت فضای مجازی، مخاطره‌هایی وجود دارد که باید تلاش کنیم آن را کاهش دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مونا ابروفراخ در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان افزود: به منظور بهره‌گیری از اوقات فراغت دانش آموزان باید با نگاهی نوآورانه فرزندانما‌ن را به مسیری صحیح و آموزنده هدایت کنیم.

وی بر لزوم توجه جدی به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی تأکید و خاطر نشان کرد: علی‌رغم کارکردهای مثبت فضای مجازی، مخاطره‌هایی وجود دارد که باید تلاش کنیم آن را کاهش دهیم.

ضرورت تمرکز بیشتر بر سکونتگاه‌های غیررسمی و بخش‌های حاشیه‌نشین و روستاها

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بر ضرورت تمرکز بیشتر بر سکونتگاه‌های غیررسمی و بخش‌های حاشیه‌نشین و روستاها تأکید کرد و اظهار داشت: ایجاد فضاهای امن برای نوجوانان و جوانان در اوقات فراغت بسیار ضروری است.

ابروفراخ گفت: باتوجه به تأکید استاندار گیلان درخصوص بهره‌مندی از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تمامی دستگاه‌های اجرایی باید همکاری و تعامل لازم را بکار گیرند.

وی به فرصت‌های موجود در مسکن مهر رشت باتوجه حجم جمعیتی بالای این شهرک اشاره و خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی مدون و کارهای فرهنگی بویژه تأسیس پایگاه‌های اجتماعی می‌توانیم از آسیب‌های موجود بکاهیم.

در این جلسه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی به ارائه برنامه‌‌‌های پیش‌بینی شده برای اوقات فراغت ایام تابستان پراختند.