موج

عضو شورای شهر رشت گفت: اگر قرار است به جنگ شبیخون فرهنگی برویم باید فرهنگ قرآنی را به تک تک خانه ها ببریم و بهترین واکسنی که می تواند جامعه را از این هجمه ها نجات دهد، همین فرهنگ قرآنی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمد رمضانپور با اشاره به برنامه تجلیل از اساتید قرآنی در صحن شورا ابراز کرد: برخی از این اساتید از جمله آقای مهدی پور قبل از انقلاب و در رزمان خفقان شاه، فعالیت های قرآنی داشتند.

وی افزود: بنده در زمان مهندس طاهایی به عنوان مشاور عالی استاندار ماموریت داشتم برای تخصیص زمین برای احداث مکتب قرآنی در خدمت استاد مهدی پور باشم.

عضو شورا ی شهر رشت تصریح کرد: اگر بنده با فرهنگ و معارف قرآن آشنا شدم، در همان دوران خفقان رژیم شاهنشاهی بود. و زمانیکه بفرموده مقام معظم رهبری، ما در رژیم گذشته بشدت در شبیخون فرهنگی بودیم و خیابان های رشت از جمله علم الهدی و شریعتی، مملو از میکده ها و مسایلی از این دست بود و رسم بود بین دانشجوها که می گفتند آبجو هم مشکلی ندارد. ولی من به جهت اینکه در فرهنگ قرانی تربیت یافته بودم و به آن فرهنگ متصل بودم سالم ماندم و شهادت می دهم بخاطر فرهنگ قرآنی حتی یک قطره آبجو هم در حلقوم خودم نریختم.

وی با اشاره به مسئولیت های خود پس از انقلاب افزود: اینکه خداوند عنایت کرد در اوج جوانی بنده مسئولیت مهم سیاسی و اجرایی جامعه را بدست گرفتم و ناموس مردم و بیت المال به من سپرده شد، این فرهنگ قرآنی بود که من توانستم خودم را حفظ کنم و الحمدالله می توانم خودم گواهی دهم که در این دو قسمت پاک ماندم و این را مدیون فرهنگ قرانی هستم.

رمضانپور همچنین گفت: اکنون که در اوج شبیخون فرهنگی هستیم، و بخاطر فضاهای مجازی و ماهواره و بد استفاده کردن از اینها متاسفانه نسل جوان دین گریز شده اند. در گذشته از کودکی و نوجوانی همراه والدین به هیاتها می رفتیم و امروز هیات رفتن ها تعطیل شده است. بنابراین اگر قرار است به جنگ شبیخون فرهنگی برویم باید فرهنگ قرآنی را به تک تک خانه ها ببریم و بهترین واکسنی که می تواند جامعه را از این هجمه ها نجات دهد، همین فرهنگی قرآنی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها