مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از ثبت ۱۶ روز هوای پاک در اصفهان از ابتدای سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرنگار موج از اصفهان، رحمان دانیالی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه استان اصفهان از ابتدای امسال ۱۶ روز هوای پاک داشته، گفت: یکی از مهمترین اقدامات سازمان محیط زیست استان در راستای کاهش آلودگی هوا  پلمب مشعل های مازوت سوز بوده است.

وی با اشاره به اینکه جلسات آلودگی هوا در استان همواره برگزار می شود، گفت: در واقع تشکیل شدن چنین جلساتی مورد توجه رسانه ها قرار نمی گیرد و با شروع شدن فصل سرما و پدیده ی وارونگی هوا ، انگشت اتهام نهادها و برخی رسانه ها سازمان محیط زیست را نشانه می رود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با تاکید بر اهمیت خطر آلودگی های زیست محیطی مختلف به ویژه پلاستیک خاطر نشان کرد: مهمترین اقدام در راستای مبارزه با این آلودگی ها ، آموزش همگانی و فرهنگ سازی در جامعه است.

وی گفت: جمله ی از خودمان شروع کنیم در برگیرنده همه افراد جامعه، خانواده سازمان ها و ادارت و رسانه هاست و برای تحقق این شعار همه مسئول هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ادامه با ابراز تاسف از برداشتهای غیرمجاز از چاه های مجاز گفت: بهره برداری های ناعادلانه و ناجوانمردانه و غیرمجاز از حوزه آبی استان اصفهان و استان چهارمحال و بختیاری در جریان است و نهادی که در مبحث آب  زاینده رود  یاری و از این اقدامات جلوگیری کند، وجود ندارد.

دانیالی با تاکید بر اهمیت احقاق حقابه تالاب گاوخونی اظهار داشت: بعد از مسئله ی آب شرب استان، احقاق حقابه تالاب گاو خونی در اولویت دوم اقدامات سازمان محیط زیست و مسئولان استانی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه برخی مسئولان خواسته یا ناخواسته از پیامدهای خشکی تالاب گاوخونی آگاهی ندارند، گفت: اگر اقدام بجا و مناسبی برای جلوگیری از خشک شدن تالاب صورت نگیرد مشکلات آن بخش عظیمی از کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.