سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از استعدادیابی 67 هکتار از اراضی ملی این شهرستان در سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان؛ خسرو بهرامی نژاد گفت: از مجموع 67 هکتار اراضی استعدادیابی شده در سه‌ماهه سال جاری میزان 7.7045  هکتار آن برای طرح‌های کشاورزی و 59.7252 هکتار از آن برای طرح‌های غیر کشاورزی (شیلات، صنعتی، تولیدی، نظامی و...) است.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان میناب از قطب‌های کشاورزی و دام‌پروری استان است و محصولات تولیدی زیادی در این منطقه تهیه می‌شود، لذا ایجاد صنایع و فعالیت‌های وابسته به این بخش‌ها امری ضروری به نظر می‌رسد.

بهرامی‌نژاد گفت: در این راستا  بسیاری از افراد این شهرستان اقدام به فعالیت درزمینهٔ طرح‌های وابسته به امور کشاورزی و دام‌پروری می‌نمایند بنابراین همه‌ساله شاهد درخواست‌های قابل‌توجه ای برای واگذاری اراضی در این شهرستان هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: ازجمله طرح‌هایی که بیشتر موردنیاز است احداث سردخانه و صنایع تولیدی برای نگهداری و فراوری محصولات کشاورزی است. همچنین به دلیل  مجاورت به دریا، صنایع و فعالیت‌های وابسته به شیلات نیز در این منطقه بسیار فعال است و مواردی از قبیل پرورش آبزیان رونق چشمگیری در این منطقه دارد.

بهرامی نژاد ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه شهرستان میناب پتانسیل‌های اقتصادی و تولیدی مناسبی دارد می‌توان با اقدامات کارشناسانه و اصولی بستر مناسبی جهت جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در این فعالیت‌ها را فراهم نمود.