صمیمت در مراسم افطار و دیدار نماینده ولی فقیه در استان فارس با ایتام و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) به حدی بود که ایشان پس از سخنرانی به میان ایتام و مددجویان رفته و صمیمانه پای سخنان آنان نشست.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله لطف الله دژکام امشب با حضور در جمع  صمیمی تعدادی از ایتام و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و مؤسسه خیریه ایتام مهدی فاطمه(س)، روزه خود را در بین آنان افطار کرد؛ صمیمت در مراسم افطار و دیدار نماینده ولی فقیه در استان فارس با ایتام و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) به اندازه ای بود که ایشان پس از سخنرانی به میان ایتام و مددجویان رفته و صمیمانه پای سخنان آنان نشستند.

نماینده ولی فقیه در فارس در این نشست با بیان اینکه می‌توان تمام زندگی خود را در راه خدا صرف کرد، یادآور شد: بهترین معامله را کسی کرده که تمام زندگیش را در راه خدا قرار داده است.

امام جمعه شیراز ضمن اشاره به آیاتی از قرآن کریم، خاطرنشان ساخت: خداوند می‌فرماید که از شما جان و مالتان را می‌خرم و در عوض به شما نعمت بهشت را عطا می‌کنم.

دژکام همچنین لزوم توجه به اخلاص در اعمال را نیز یادآور شد و افزود: حضرت زهرا(س) فرمودند هر کس خالصانه اعمال خودش را در درگاه خدا انجام دهد، خدا هم بهترین مصلحت‌های زندگی‌اش را نصیبش می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد:‌ گاهی "یتیمی" را که مطرح می‌کنیم، گمان می‌کنیم که یک محرومیت است اما از آیات قرآن می‌توانیم بفهمیم که این یتیم بودن یک فرصت است، چنانچه پیامبر اکرم (ص) کودکی یتیم بوده است.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: مکمن است فرزندان یتیم، کم و کسر و کمبودی هایی در زندگی احساس کنند اما باید گفت کمبودها فقط برای ایتام نیست بلکه بسیاری از کسانی که به ظاهر در زندگی خود بهره‌مند هستند، باز هم با کمبودهایی مواجه اند و در واقع کسی را نمی توانید بیابید که در زندگی کمبود نداشته باشد.

امام جمعه شیراز ادامه داد: در همین حالت یتیمی و محرومیت بود که پیامبر اکرم(ص) توانست به درجه نبوت نائل گردد، لذا نباید یتیم بودن را محدودیت برای پیشرفت تلقی کرد بلکه با کمی درایت و تلاش می تواند فرصت های ما را افزایش می‌دهد.

دژکام خاطرنشان ساخت: اصولاً می توان یکی از الطاف خداوند رحمان نسبت به پیامبر(ص) را یتیم شدنش قلمداد کرد؛ در اینجا باید عرض کرد مقام پدر همان قدر که محبت آفرین است اما حق آن به گردن فرزند نیز بسیار سنگین است که با کمترین بی ادبی در برابر وی، سقوط فرزند رقم می خورد.

وی خطاب به ایتام حاضر در جلسه گفت: خداوند متعال برای شما درهایی را باز کرده و شما نیز باید از این‌ درها عبور کرده و چشم تمام جامعه ایران را روشن کنید و جوانان پر توانی شوید که کشور را به سوی پیشرفت و تعالی هدایت می کنید.

جلسات ایتام را در فضایی کاملاً صمیمی برگزار کنید

نمانده ولی فقیه در فارسخطاب به مسئولان حاضر در جلسه تأکید کرد: باید در چنین جلساتی شما عقب بنشینند و آقازاده‌ها (خطاب به ایتام) در جلو بنشینند و نیز رسمیت در این چنین جلسات را حذف و فضایی کاملاً صمیمی را برای اینها فراهم نمایید تا بتوانیم عیب و ایرادهای خود را ببینیم و خود را اصلاح کنیم چرا که این مسئله قطعاً بر جامعه نیز اثر خواهد گذاشت.

ه گزارش موج، آیت الله دژکام پس از اتمام سخنانش، خود به میان فرزندان ایتام رفته و از نزدیک پای سخنان آنان نشست و از مدیران خواست تا از این پس چنین کنند.