استاندار کرمانشاه گفت: پتروشیمی اسلام آبادغرب به دلایل مختلف ازجمله ضعف سهامداران پیشرفت خاصی نداشته و اگر وضعیت به همین روال پیش برود کار به‌جایی نمی‌رسد.

 به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست پیگیری پروژه‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان اسلام آبادغرب که اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب را مطالبه اصلی مردم این شهرستان دانست و افزود: در همین راستا مدیریت ارشد استان طی هفت ماه گذشته اجرایی شدن پروژه پتروشیمی اسلام‌آباد غرب را دنبال کرده و جلسات متعدد و پیگیری‌های مستمری را در سطح کشور انجام داده است.

وی افزود: متأسفانه به دلایل مختلف ازجمله ضعف سهامداران این پروژه پیشرفت خاصی نداشته و اگر وضعیت به همین روال پیش برود کار به‌جایی نمی‌رسد.

بازوند گفت: این پروژه نیازمند مشارکت سهامداران و سرمایه‌گذاران توانمندی است که با تزریق منابع مالی موردنیاز به مجموعه، بسترهای اجرایی شدن آن را فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه افزود: تداوم حضور سهامداران و سرمایه‌گذارانی که توان تزریق منابع مالی موردنیاز به پروژه را ندارند، توجیه منطقی ندارد.

وی اظهار کرد: گرفتن فاینانس خارجی برای اجرای پروژه پتروشیمی اسلام‌آباد با توجه به حجم اعتبار موردنیاز و غرض‌ورزی‌های آمریکا، دشوار است.

منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب

فراهم سازی زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب

استاندار کرمانشاه به موضوع منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب نیز اشاره کرد و گفت: درزمینهٔ فراهم کردن زیرساخت‌ها برای منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب از محل اعتبارات استانی کمک می‌شود‌.

وی گفت: با توجه به تأکیدات رئیس‌جمهور و تلاش‌های معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و دیگر مسئولین، موضوع امهال وام‌های آسیب دیدگان زلزله در ۹ شهرستان و دو بخش کوزران و ماهیدشت، فردا (یکشنبه) در نشست هیئت دولت مطرح خواهد شد که تصویب این موضوع یک خبر خوش برای زلزله‌زدگان خواهد بود.

بازوند بابیان اینکه یک مجموعه پروژه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی و کشاورزی به‌منظور توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان اسلام آبادغرب در کنار پیگیری جدی وضعیت پتروشیمی اسلام‌آباد غرب تعریف‌شده، گفت: موانع و مشکلاتی بر سر راه اجرایی شدن برخی از این پروژه‌ها وجود دارد که روند اجرایی آن‌ها را کند کرده است.