استاندار هرمزگان خواستار تقویت رویه‌های کاری و تسریع در اجرای طرح ساماندهی و نوسازی محله چاهستانی‌های بندرعباس شد و گفت: اگر این محله به شکل مناسب و به‌سرعت ساماندهی شود الگویی برای دیگر محلات در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی در نشست بررسی وضعیت اجرای طرح ساماندهی محله چاهستانی‌های بندرعباس بابیان اینکه با بازگشایی معابر در محله چاهستانی‌ها امکان ارائه خدمات در این محله فراهم می‌شود، عنوان کرد: دستگاه‌های خدمات رسان ازجمله آب و برق به‌موازات بازگشایی معابر، اقداماتی همچون ایجاد شبکه فاضلاب و روشنایی مناسب در معابر محله چاهستانی‌ها را انجام دهند.

وی ادامه داد: همچنین کار ساخت‌وساز در راستای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در این محله نیز آغاز و با سرعت بیشتری اجرایی شود.

استاندار هرمزگان خواستار تقویت رویه‌های کاری و تسریع در اجرای طرح ساماندهی و نوسازی محله چاهستانی‌های بندرعباس شد و افزود: اگر این محله به شکل مناسب و به‌سرعت ساماندهی شود الگویی برای دیگر محلات در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده خواهد بود.

همتی تصریح کرد: مشارکت اجتماعی مردم به بهبود روند توسعه کار ساماندهی محله چاهستانی‌ها کمک خواهد کرد و باید زمینه این مشارکت فراهم شود.

وی گفت: بهسازی و نوسازی محلات دارای بافت فرسوده موجب افزایش رفاه و آسایش مردم ساکن در این محلات خواهد شد و نیاز است به شکلی کارکنیم که این طرح پیشرفت مطلوبی داشته باشد.

استاندار هرمزگان بابیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری بندرعباس هماهنگی خوبی برای اجرای طرح ساماندهی محله چاهستانی‌ها دارند، اظهار داشت: نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده از سیاست‌های مورد تأکید رئیس‌جمهوری است و باید این سیاست مهم را به‌طور دقیق اجرایی کنیم.

همتی خاطرنشان کرد: طبق نقشه تفصیلی تهیه‌شده، دستگاه‌های مسئول روند اجرای کار ایجاد اماکن خدمات عمومی ازجمله مدرسه، سالن ورزشی، درمانگاه و فرهنگسرا در محله چاهستانی‌های بندرعباس را به‌موازات دیگر اقدامات آغاز کنند تا این محله نمونه‌ای مناسب در بهسازی بافت‌های فرسوده باشد.