نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز تأکید کرد: قبله اول مسلمانان در خطر است و سکوت مسلمانان در این خصوص خیانت است به کتاب خدا.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز تأکید کرد: قبله اول مسلمانان در خطر است و سکوت مسلمانان در این خصوص خیانت است به کتاب خدا؛ زیرا قرآن کریم از ما سؤال می کند که به چه دلیل در راه خداوند نمی جنگید؟ حال اینکه جهاد فی سبیل الله را خداوند از طریق قرآن کریم بر عهده ما گذاشته است لذا این راه الهی است که از آدم شروع شده و تا خاتم نیز ادامه دارد.

وی افزود: امروز انسانیت کجا رفته است که این جنایت ها را می بینیم و به راحتی از کنار آن عبور می کنیم؛ بر اساس آیات و روایات، مردم باید برای دفاع از مستضعفین قیام کنند؛ حال اینکه راهپیمایی روز جهانی قدس، همان قیامی است که باید اتفاق بیافتد و خداوند را شاکریم که امروز شاهد این حرکت بزرگ و خلق حماسه ای بی بدیل توسط مردم شریف و روزه دار بودیم.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه به فریادهای جانسوز زنان و کودکان مردم غزه و فلسطین برای نجات از دست ظالمین اشاره کرد و گفت: امروز بار دیگر به جهانیان نشان دادیم که قدس متعلق به ماست و برای آزادی آن تا آخرین قطره خون خواهیم جنگید.

انقلابی ها افراطی نیستند

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود، به انقلابی بودن و انقلابی گری اشاره و تأکید کرد: انقلابی بودن شعاری را خداوند بدون دلیل و آزمودن نمی پذیرد؛ وجه تمایز انقلابی گری و انقلابی بودن بارها توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده است و مردم نیز باید حدود این دو را دانسته و حریم آنها را نگه دارند.

دژکام افزود: انقلابی ها افراطی نیستند؛ در تاریخ می بینیم که در زمان پیغمبر(ص) نیز عده ای بودند که قیافه انقلابی می گرفتند ولی در عمل به آن عمل نمی کردند؛ حال در زمانه امروزمان نیز مشاهده می کنیم که برخی می خواهند با شعار انقلابی بودنشان، از رهبری جلوتر باشند، که اشتباه است.

وی تصریح کرد: انقلابی گری به این معنی است که خیر انقلاب را تنها برای خودمان و دسته خودمان نخواهیم و منافع نظام را منحصر به گروه ها و دسته های اطراف خودمان ندانیم؛ هر چند که مردم با خون دل پای انقلاب ایستاده اند و  کسانی که خون به دل مردم کرده یا می کنند در دنیا و آخرت باید جواب دهند.

نماینده ولی فقیه در فارس خاطرنشان ساخت: یکی از نشانه های انقلابی بودن این است که اهداف را با منطق و نه با خشونت پیش ببریم.

توجه به تولید داخل و اقتصاد مقاومتی تنها راه موفقیت است

امام جمعه شیراز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه توجه به تولید داخل و اقتصاد مقاومتی تنها راه موفقیت در جبهه اقتصادی است، گفت: امروز تنها راه رسیدن به موفقیت در بحث اقتصادی توجه به تولید داخل است که باید برای رسیدن به این مهم اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار دهیم.

دژکام در پایان سخنان خود به نماز عید فطر اشاره کرد و افزود: هر زمان که مقام معظم رهبری هلال ماه شوال را رؤیت کنند، همان روز عید فطر است و آنچه که باید در این خصوص مد نظر داشته باشیم، وحدت و اتحاد در برپایی نماز عید فطر است.

نماز عید فطر توسط آیت الله دستغیب اقامه می شود

وی یادآور شد: اقامه نماز عید فطر در شیراز توسط آیت الله سیدعلیاصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی (ع) شاهچراغ اقامه خواهد شد.