امام‌جمعه اقلید با بیان اینکه انفاق مال، جان و آبرو بالاترین درجه انفاق است، تأکید کرد: امام خمینی (ره)، جان و مال و آبروی خود را کف دست گذاشت و از دین خدا دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در آیین بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در مصلای نماز جمعه اقلید برگزار شد با بیان اینکه انفاق مال، جان و آبرو بالاترین درجه انفاق است، تأکید کرد: امام خمینی (ره)، جان و مال و آبروی خود را کف دست گذاشت و از دین خدا دفاع کرد.

وی ادامه داد: امام راحل در سایه بندگی خداوند، به جایگاه رفیعی دست یافت که زبان‌زد خاص و عام شد و پس از انبیای الهی و ائمه هدی(ع)، هیچ فردی قابل‌مقایسه با ایشان نبوده و نیست.

امام جمعه اقلید با اشاره به فرمایشات امام روح الله (ره) بر لزوم مطالعه و بصیرت افزایی در جامعه به‌ویژه در نسل جوان و تحلیل درست مسائل روز توسط جوانان، گفت: مجلس یاد و نام امام خمینی(ره) فراتر از یک جلسه ترحیم و فاتحه است.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین به مدیریت قوی امام(ره) در امور مختلف اشاره و با برشمردن برخی از موارد مهم و حساس ازجمله انجمن حجتیه، جبهه ملی، نهضت آزادی که ایشان با تدبیر و درایت بساط جهل و اندیشه‌های غلط و... را برچیدند، تصریح کرد: ما در آن سالها و در دفاع از خود، ناموس، کشور، مرزها، انقلاب، دین و سرزمینمان با مشکلات و سختی‌های بسیاری مواجه بودیم که امام(ره) با سرانگشت تدبیر، مسائل را به‌خوبی مدیریت و رهبری کردند.

طالبی همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که امام راحل را روحی در کالبد زمان نامیدند و خاطرنشان کرد: امام(ره) را نمی‌توان محدود به زمان دانست و شخصیت والای ایشان مانند رودی در طول زمان ساری و جاری است.

وی در ادامه به توصیه‌های امام خمینی(ره) به مسئولان در راستای خدمت به جامعه محروم و مستضعف، دوری از اشرافی‌گری، عدم غفلت از مشکلات مردم، تأکید و بر لزوم انجام تکالیف، وظایف و ارائه گزارش به مردم و حضور در بین آن‌ها و... اشاره کرد و گفت: پس از امام راحل، سکان‌داری انقلاب اسلامی به مقام معظم رهبری سپرده شد که ایشان نیز طی 29 سال گذشته با درایت و تدبیری بی‌بدیل در عرصه‌های مختلف و توطئه‌های متعدد دشمنان ازجمله فتنه‌های 78، 88 و... و در راستای منش امام(ره) با شجاعت، بصیرت و دقت و با تلاش در جذب حداکثری، مسائل را کنترل و ختم به خیر کردند.