مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت، وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید با هدف تعامل و هم افزایی دانش، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کارآفرینان و افراد خلاق و نوآور تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می کند. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، حامد جولائی با توجه به تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در جهت ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کارآفرینان و افراد خلاق و نوآور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛حامد جولائی از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی وزارت ورزش و جوانان به طرح های کارآفرینی خبر داد.

وی اظهار کرد، تسهیلات به بخش های مختلف تقسیم می شود که بیست درصد اعتبار تفاهم نامه در اختیار کارگروه ملی برای اختصاص به طرح های ویژه و برنامه های مصوب طرفین در نظر گرفته خواهد شد.

جولائی افزود، حداکثر اعتبار ابلاغی برای طرح های مرتبط با حوزه ورزش 20 درصد بوده و همچنین طرح هایی که مجریان آن در سنی بالاتر از 29 سال قرار دارند، امکان پذیر است و نیز تسهیلات سرمایه در گردش حداکثر 15 درصد از کل اعتبارات تفاهم نامه را شامل می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خاطر نشان کرد، دوره باز پرداخت اقساط برای طرح های راه اندازی  با احتساب مراحل تنفس 60 ماه، طرح های تجهیز، نوسازی و تکمیل 36 ماه و برای طرح های سرمایه گردش حداکثر 12 ماه خواهد بود.

حامد جولائی گفت، موضوع های مورد حمایت در بخش های صنایع دستی و گردشگری، فناوری اطلاعات و فناوری(فضای مجازی)، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و گلخانه های با مقیاس کوچک، کفش و پوشاک، صنایه خلاق( اسباب بازی، چاپ و نشر، گرافیک، طراحی محصولات، تبلیغات و بازاریابی، موسیقی و هنرهای نمایشی، معماری و گیاهان دارویی)، طرح های حوزه توسعه صنعت بسته بندی و توسعه واحد بارانداز با هدف ایجاد شبکه فروش محصولات تولیدی روستاها می باشد.

این مقام مسئول به شرایط افراد دریافت تسهیلات اشاره کرد و گفت، شخص بومی، رعایت بازه سنی 18 تا 29 سال( به استثنای مراکز و دفاتر مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده،سمن های اشتغالزایی آسیب های اجتماعی، اعضای فعال سازمان های مردم نهاد دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان، طرح های کارآفرینی و خلاق جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی، تعاونی ها، شرکت های سهامی خاص با مدیریت جوانان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی افزود، طرح های ارائه شده پائین تر از ۵۰ میلیون تومان در کارگروه استانی تصویب خواهد شد و بالاتر از این مبلغ با تأئید وزارت ورزش و جوانان به طرح ها تسهیلات پرداخت می شود.  

جولائی در پایان عنوان کرد، افراد طبق موارد حمایتی می توانند از روز شنبه 19 خردادماه به مدت دو هفته موضوعات خود را به اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان واحد معاونت فرهنگی و امور جوانان تحویل دهند.