علم الهدی بااشاره به اعمال شب قدر و اهمیت این ایام گفت: اگاهی و بصیرت یافتن نسبت به مظلومیت حضرت علی مهمترین کارویژه شب قدر است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم شب قدر در مهدیه مشهد اظهار داشت: قدر شب بی‌بدیل در تمام سال است امشب اعمال زیادی دارد که یکی از آن مذاکره علمی است تا بر اثر آن، سطح بصیرت بندگان خدا بالا بیاید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: دلیل دوم فهم دلیل مظلومیت امیرالمومنین(ع) است که چرا ایشان باید اینقدر مورد ظلم قرار بگیرد. شیعیان در این شب‌ها دو وظیفه دارند وظیفه اول مذاکره علمی و وظیفه دوم بصیرت داشتن نسبت به مظلومیت امیرالمؤمنین(ع) است.

علم‌الهدی عنوان کرد: هیچ امتی فجایعی که مسلمانان بعد از رحلت پیامبر(ص) نسبت به اهل بیت(ع) و وابستگان ایشان انجام دادند، انجام ندادند علت آن یک چیز است و آن ولایت ستیزی است که از زمان پیامبر آغاز شد، همه هوس کردند قدرتی به دست بیاورند و برای خود چیزی دست و پا کنند برای این منظور، باید رنگ پیغمبر از این قدرت زدوده شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر بنا شد مردم از پیغمبر و اهل بیت(ع) وی پیروی کنند، هیچ قدرتی نمی‌تواند بر این مردم مسلط شود، برای تسلط بر مردم باید فرزندان پیغمبر و بستگان ایشان را براندازی کنند.

امام جمعه مشهدمقدس افزود: دو نوع برخورد در دوران حکومت امام  رخ داد، یکی برخورد خشن در جنگ‌ها و دیگری برخورد سیاسی عده‌ای همان ابتدا حکومت علی(ع) را در راستای منافع اقتصادی خود ندیدند و در جنگ جمل با حضرت وارد جنگ شدند و عده‌ای از روی کینه برای حذف نشدن در جریان سیاسی امت اسلامی جنگ و نبرد با امیرالمؤمنین(ع) را به عنوان عهدشکنان در جنگ صفین انتخاب کردند.

علم‌الهدی افزود: جریان سیاسی آمد و از امیرالمؤمنین(ع) یک چهره ناکارآمد ساخت که زندگی مردم با حکومت علی نمی‌سازد، قصه را تا شهادت ایشان پیش برد. یعنی حرف‌هایی که امروز نیز در عرصه‌های سیاسی می‌شنوید یک جریان معترض به عنوان جریان عدالت‌خواه آمد که حرفشان این بود که شما مدیریت ندارید.

وی بیان کرد: باید با مذاکرات علمی و بصیرتی، خط زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود را از علی شناسی بگیریم و در جریان زندگی امروز خود به‌کار بگیریم.