استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها گفت: با احیاء و لایروبی تالاب های استان خواهیم توانست بیش از 400 میلیون متر مکعب به حجم ذخیره سازی منابع آبی استان بیافزاییم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  مصطفی سالاری در نشست احیا و لایروبی آب بندان ها استان  که امروز در محل دفتر استاندار برگزار شد با اشاره به اهمیت لایروبی و احیاء آب بندان ها در تامین آب اراضی کشاورزی خاطر نشان کرد: باید با ساز و کار دقیق و شفاف در جهت لایروبی و احیاء آب بندان ها گام برداریم.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد: با احیاء و لایروبی تالاب های استان خواهیم توانست بیش از 400 میلیون متر مکعب به حجم ذخیره سازی منابع آبی استان  بیافزاییم.

استاندار گیلان  احیاء و لایروبی آب بندان ها را علاوه بر افزایش ذخیره سازی منابع آبی، فرصتی برای توسعه فعالیت های اقتصادی و گردشگری استان برشمرد و افزود:  پرورش پرندگان، آبزی پروری، فعالیت های گردشگری از جمله طرح هایی به شمار می رود که می توان علاوه بر ذخیره سازی منابع آبی در آب بندان ها اجرا کرد. 

در این نشست هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم درهر بخش اتخاذ شد.