مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص وضعیت توسعه زیرساختها در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت: تقریبا از 33 ناحیه و شهرک صنعتی تقریبا 95 درصد آنها همه امکانات زیربنایی آب وبرق و گاز و مخابرات فراهم شده است .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمد علی شهیدی در خصوص وضعیت توسعه زیرساختها در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت: تقریبا از 33 ناحیه و شهرک صنعتی تقریبا 95 درصد  آنها همه امکانات زیربنایی آب وبرق و گاز و مخابرات فراهم شده است ما در استان گیلان  در وضعیت خوبی قرار داریم. مساله مهم نگهداری تاسیات در شهرکتها است.

وی افزود: وظیفه شرکت شهرکهای صنعتی استانها در ابتدا ایجاد شهرکها و نواحی صنعتی وتامین زیر ساخت های خدماتی بوده است، الان این وظیفه مندی به همه مسایل واحدهای صنعتی در همه شهرکها مطابقت دارد. چه تامین امکانات زیر بنایی چه درهنگام ساخت و چه مرحله بهره برداری و مشکلات در تولید.

بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به شرکت شهرکهای صنعتی تزریق شود

شهیدی گفت: همانگونه که می دانید در شهرها بخشی از مالیات ارزش افزوده که دریافت می شود به شهرداری ها اختصاص پیدا می کند و شهرداری از آن برای نگهداری شهرها استفاده می کنند. با رایزینی هایی که انجام شده بخشی از مالیات بر ارزش افزوده که از نواحی و شهرکهای صنتی اخذ می شود به شرکت شهرکهای صنعتی تزریق شود تا بتوانیم برای نگهداری تاسیات زیربنایی همان شهرک هزینه کنیم.

وی افزود: این قانون از سال گذشته تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده است. بنابراین اگر میخواهیم درنگهداری شهرکهای صنعتی موفق عمل کنیم لازم است این قانون هر چه سریعتر اجرایی وبودجه لازم تزریق شود .

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص بازاریابی تولیدات صنایع کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی بیان داشت: یکی از مسایل ما برند سازی است که با بازاریابی درارتباط است.

شهیدی گفت: واحدهای صنعتی که عمدتا کوچک و متوسط هستند معمولا دارای برندهای خیلی شناخته شده نیستند، از سال گذشته و امسال شهرک های صنعتی برنامه هایی در این راستا دارد تا تولید کنندگان بتوانند با برند سازی محصولات باکیفیت تولید کنند و این باعث استقبال بیشتر مردم از این محصولات می شود.

وی در ادامه افزود:  یکی از این مباحث برای عرضه محصولات ما وجود زنجیره تولیدات است. ما درحال شناسایی خوشه های صنعتی دراستان هستیم .

خوشه زیتون برنج و کلوچه راشناسایی کردیم

شهیدی گفت: الان خوشه زیتون برنج و کلوچه راشناسایی کردیم و برای خوشه شیلات در حال مطالعه هستیم. اینها یک زنجیره را تشکیل می دهند که می توانند از ابتدا تا انتها که محصول به بازارمی اید چالش ها و فرصتهای پیش روی آنها قابل شناسایی است و ما هم می توانیم کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان اظهار کرد: سعی داریم که اگر خود شرکت نیاز به خرید محصولی دارد از تولیدات همین شهرک های صنعتی تامین شود.

50 درصد از هزینه شرکت در نمایشگاه ها به واحد صنعتی پرداخت می گردد

شهیدی تصریح کرد: مساله دیگر هم برای اینکه محصولات تولید شهرک های صنعتی را در داخل و خارج از کشور بشناسانیم 50 درصد از هزینه برپایی نمایشگاه  را به واحد صنعتی شرکت کننده در نمایشگاه پرداخت می کنیم به شرطی که تشخیص داده شود این تور و نمایشگاه مناسب حضور این واحد صنعتی تولیدی است.