نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام (ره ) منادی وحدت و یکپارچگی بودکه باید سرلوحه کارهمه ما باشد وحدت بین مسئولین و مردم و بالعکس و از همه مهمتر وحدت بین مسئولین و مسئولین است که یکی ازآرمانهای امام راحل بود

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال جانگداز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و بزرگداشت آیت الله شهید احسانبخش،  امروز با حضور پرشور مردم ولایی و انقلابی شهرستان و در مسجد جعفری صومعه سرا برگزار شد.

حجت الاسلام پروایی نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم بیان کرد: علت حضور گرم و صمیمانه ما چند مناسبت است که مناسبت اول سالگرد ارتحال امام (ره) و همزمان سالگرد ارتحال امام جمعه اسبق فقید حضرت آیت الله احسان بخش و قیام پانزده خرداد است.

وی از خدمات این مبارز نستوه گیلانی تقدیر کرد  و افزود: از غرب و شرق و مرکز گیلان همه نام این مرد بزرگ را بخاطر دارند و از او به نیکی یاد می کنند و از خصوصیات بارز ایشان به ساده زیستی ومردمی،  ولایی و انقلابی بودن اشاره کرد از خداوند برایشان علو درجات مسئلت داشتند.

بعد از انبیاء خدا و معصومین شخصیتی به جامعیت امام نداشته ایم

حجت الاسلام پروایی همچنین در بیانات خود از معمار کبیر انقلاب بعنوان یک اسطوره یاد کرد و افزود: در یک منبر و یک جمله نمیتوان امام را خلاصه کرد، واقعیت مطلب این است که بعد از انبیاء خدا و معصومین شخصیتی به جامعیت امام نداشته ایم یا اگر بوده انگشت شمار بوده است.

مراسم سالگرد امام

وی ادامه داد: از ویژگی های قرآن این است که وقتی نام انبیاء در آیه ای قید شده در کنارش به خصوصیات آنها نیز اشاره  شده است و همواره پیامبر را الگویی برای همه ما معرفی میکند بنابراین مانیز امام (ره) را بعنوان  الگویی برای تمام جهانیان معرفی می کنیم.

امام (ره ) منادی وحدت و یکپارچگی بود

ایشان در ادامه گفت: امام (ره ) منادی وحدت و یکپارچگی بودکه باید  سرلوحه کارهمه ما باشد وحدت بین مسئولین و مردم و بالعکس و از همه مهمتر وحدت بین مسئولین و مسئولین است که یکی ازآرمانهای امام راحل بوده که احیاء آن در بطن جامعه را تبدیل به مدینه فاضله خواهد کرد.

وی در پایان به پانزده خرداد را عزای عمومی برای تمام ملتها اعلام کردند و افزودند: همواره پیرو راه شهدا باشیم و کاری نکنیم که مدیون خون شهدا و امام شهدا باشیم.