شهردار رشت پروژه جاده تندرستی را یک پروژه بازآفرینی عنوان کرد و گفت: برای بهره برداری از این پروژه مشارکت بخش دولتی را خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی شهردار رشت در مراسم آغاز احداث جاده تندرستی شامل لاین دوچرخه و پیاده رو در پیرامون قطعه اول تالاب عینک در مجاورت پارک دانشجو با ابراز خرسندی از حضور تیم ملی دوچرخه سواری ایران در آغاز ساخت جاده تندرستی تالاب عینک اظهار کرد: با افتتاح این جاده یک مجموعه به فضای ورزشی شهر رشت افزوده می شود

هزینه اجرای پروژه جاده تندرستی حدود ۱.۵ میلیارد تومان

وی هزینه اجرای پروژه جاده تندرستی را حدود ۱.۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه در دو خط به عرض ۵ متر و به طول ۱۷۰۰ متر تا ۲ کیلومتر اجرا می شود.

پروژه جاده تندرستی یک پروژه بازآفرینی

شهردار رشت پروژه جاده تندرستی را یک پروژه بازآفرینی دانست و یادآور شد: برای بهره برداری از این پروژه مشارکت بخش دولتی را خواهیم داشت.

احداث جاده تندرستی

 نصرتی با اشاره به اینکه در تالاب عینک تمرین قایقرانی صورت می گیرد بیان داشت: با افتتاح جاده تندرستی ورزش دوچرخه سواری نیز در محدود تالاب عینک انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت تالاب عینک به خوبی استفاده شود اذعان داشت: یکی از دلایل تضعیف تالاب عینک و سایر تالاب ها عدم نظارت اجتماعی است و با راه اندازی جاده تندرستی نظارت اجتماعی در تالاب عینک افزایش می یابد.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: فاز اول پروژه جاده تندرستی در ۴ ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد