نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون امنیت ملی برای پذیرش الحاق ایران به این کنوانسیون شروطی تعیین شد که به نظر می رسد باعث رفع نگرانی نمایندگان شده و اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز بتوانند نمایندگان را برای تصویب آن مجاب کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسد الله عباسی در خصوص زمان بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم گفت: با توجه به پیگیری که دولت در این زمینه دارد و اصرار برخی نمایندگان احتمال دارد هفته نخست شروع به کار صحن علنی بتوانیم آن را مطرح کنیم.

وی گفت: بعد از بررسی این لایحه در صحن علنی و تقاضای ارجاع به کمیسیون برای رفع ایرادات و دغدغه نمایندگان، این لایحه در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پیش از این سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اعلام کرده بود این لایحه در کمیسیون بررسی نشده است، عنوان کرد: همین باعث شد که صحن علنی به کلیات لایحه رأی نداده و آن را برای بررسی به کمیسین ارجاع دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاحات انجام شده در لایحه می تواند نظر نسبی نمایندگان را تأمین کند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم راه های نفوذ را ببندیم چرا که دشمن همواره به دنبال نفوذ است از این رو باید بدانیم که پای چه توافقنامه ای را امضا می کنیم تا مبادا به جای رشد و توسعه باعث شود مسیر توسعه فعلی نیز بسته شود.

وی ادامه داد: در کمیسیون امنیت ملی برای پذیرش الحاق ایران به این کنوانسیون شروطی تعیین شد که به نظر می رسد باعث رفع نگرانی نمایندگان شده و اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز بتوانند نمایندگان را برای تصویب آن مجاب کنند.