معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: اداره کل شیلات هرمزگان به همراه فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط استان نسبت به رفع موانع توسعه طرح‌های پرورش میگو اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایرج حیدری در نشست بررسی مسائل و مشکلات و تعیین تکلیف واگذاری اراضی پرورش میگوی استان هرمزگان به متقاضیان، بیان داشت: شیلات هرمزگان به سرانجام رسیدن طرح‌های پرورش میگو در سطح استان را با جدیت دنبال کند و اگر موانعی در مسیر وجود دارد با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی آن‌ها را مرتفع سازند.

وی گفت: نیاز است اداره کل شیلات استان  در حوزه پیگیری مسائل شیلاتی برنامه  و هدف مشخص  را دنبال کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: اراضی پرورش میگو باید به افراد واجد شرایط واگذار شود تا از مسائل و مشکلات بعدی در این زمینه پیشگیری به عمل آید.

حیدری تصریح کرد: برای رفع مسائل و مشکلاتی که در سطح شهرستان‌های تابعه استان نظیر قشم، سیریک، میناب و جاسک درزمینه‌ی توسعه طرح‌های شیلاتی به‌ویژه پرورش میگو وجود دارد شیلات استان سریعاً اقدام  کند.

وی  با اشاره به لزوم تهیه اطلس اراضی پرورش میگوی استان، خاطرنشان کرد: شیلات استان درروند تهیه این اطلس سرعت عمل بیشتری به خرج دهد تا این طرح در موعد مقرر آماده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با تأکید بر استفاده از ظرفیت فرمانداران در رفع مشکلات حوزه شیلات استان، عنوان کرد: در پیگیری مسائل و مشکلات طرح‌های پرورش میگو در سطح شهرستان‌های استان، شیلات از ظرفیت فرمانداران بهره ببرد و در این زمینه فرمانداران  از اختیارات کافی برخوردارند و مدیران دستگاه‌های اجرای نظرات فرمانداران را در طرح‌ها لحاظ کنند.

حیدری با تأکید بر جانمایی مناسب طرح‌های توسعه و تکثیر میگو، افزود: سایت‌های تکثیر و پرورش میگو در سطح استان به‌ویژه شهرستان بندرعباس باید به‌گونه‌ای جانمایی شوند که مانع توسعه شهر نشوند.