استاندار هرمزگان گفت: استان هرمزگان مملو از جاذبه های گردشگری است و باید این جاذبه ها به شکل مناسبی تبلیغ و معرفی شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون همتی در نشست با مدیرعامل شرکت هولدینگ آراد متقاضی ساخت شهر گردشگری سرپوشیده در بندرعباس، عنوان کرد: استان هرمزگان مملو از جاذبه های گردشگری است و باید این جاذبه ها به شکل مناسبی تبلیغ و معرفی شوند.

وی ادامه داد: جاذبه های گردشگری بسیاری در جزایر هرمزگان وجود دارد و در هر کدام از این جزایر می توان یک پایگاه گردشگری ایجاد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: باید برنامه استراتژیک داشته باشیم تا هرمزگان به قطب گردشگری تبدیل شود و تحقق این هدف نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد امکانات است.

همتی گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های مختلف به خصوص در عرصه گردشگری در هرمزگان مورد حمایت ویژه قرار می گیرد و از این طریق اشتغال بسیاری ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت: در شهر سرپوشیده و مسقف گردشگری می توان تمامی امکانات مختلف را در کنار هم ایجاد کرد و برای احداث این پروژه نیاز است جانمایی مناسبی در بندرعباس صورت گیرد.

شایان ذکر است؛ شرکت هولدینگ آراد متقاضی ساخت یک شهر مسقف و سرپوشیده با کاربری گردشگری در بندرعباس است که مجموعه ای از شهربازی، هتل و رستوران ها را شامل می شود.

همچنین این شرکت قصد دارد کشتی مخصوص گردشگری دریایی برای برگزاری تورهای گردشگری به جزایر استان راه اندازی کند.