با صدور حکم از سوی مقام قضایی شهرستان شفت شخص متهم به سگ ازاری به سی ضربه شلاق تعزیری و نیز حضور در اداره محیط زیست شفت بصورت هفته ای یکبار و به مدت شش ماه جهت فراگیری نحوه برخورد صحیح با حیوانات و نگهداری حیوانات مصدوم به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا زمانی رئیس اداره محیط زیست شفت با اعلام این خبر گفت: پس از انتشار تصاویر مبنی بر حیوان آزاری و کشیدن یک قلاده سگ با خودرو بر روی خیابان اداره محیط زیست شهرستان با بررسی و شناسایی هویت متخلف بلافاصله با تشکیل پرونده شخص مذکور را به مقام قضایی معرفقی نمود.

وی گفت: انتشار فیلم حیوان آزاری مذکور موجب جریحه دار شدن احساسات بسیاری از شهروندان و دوستداران و علاقمندان به محیط زیست و حیوانات گردیده بود و از آنجائیکه حیوان آزاری اقدامی غیرانسانی است و باعث جریحه دار شدن افکار عمومی و ترویج خشونت می گردد و بر اساس آموزه های دین اسلام نیز به شدت نکوهیده است اداره محیط زیست به منظور جلوگیری از اشاعه حیوان آزاری  و تشویش  اذهان عمومی با چنین موارد بطور جدی برخورد خواهد کرد .

زمانی افزود: با توجه به اینکه دوستی با طبیعت و حیوانات روحیه دوستی و ملاطفت و همدلی را در میان افراد جامعه تقویت می کند . 

رئیس اداره محیط زیست شفت از کلیه والدین درخواست کرد دوستی و مهربانی با حیوانات را از کودکی به فرزندان خود با اتخاذ رفتارهای مثبت مانند غذا دادن به حیوانات آموزش دهند.