شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی است وبرای تحقق این هدف ناگزیر به برگزاری جلساتی هستیم تا ضمن رعایت شئونات اسلامی، جامعه را از افسردگی نجات دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قدرت الله نوروزی در همایش فصلی ائمه جماعات شهرداری اصفهان با بیان این که ائمه جماعات باید خود را شریک حل مسایل شهر بدانند، تاکید کرد: مدیریت شهری بر توان ائمه جماعات حساب باز کرده است.

وی افزود: شهرداری، نهادی سیاسی نیست که متعلق به جریان خاصی باشد، بلکه دستگاهی خدمت رسان است و اگر هر جا تعطیل شود، شهرداری تعطیلی بردار نیست.

شهردار اصفهان با بیان اینکه ائمه جماعات بی شک نظرات کارشناسی ارزشمندی درباره مسایل فرهنگی جامعه دارند، گفت: ائمه جماعات هر کدام کارشناس مسایل دینی هستند، درد جامعه را می دانند و بهتر از همه می توانند در حل مسایل فرهنگی کمک کنند.

نوروزی تصریح کرد: مدیریت شهری اصفهان اساس را از ابتدا بر آن گذاشت تا بتواند با ذی‌نفعان جامعه از جمله روحانیت ارتباط عمیقی داشته باشد، به همین دلیل تاکنون جلسات متعددی در حضور حضرت آیت الله طباطبایی ن‍‍ژاد، حضرت آیت الله العظمی مظاهری، حضرت آیت الله ناصری و دیگر علما داشته ایم که بسیار مؤثر بوده و این تعامل توانسته در اصفهان نقش اثرگذاری داشته باشد.

شهردار اصفهان اظهارکرد: ما می توانیم در این جلسات شبهات جامعه را مورد بررسی قرار داده و وحدت را تقویت کنیم.

شهردار اصفهان

وی با تاکید بر اینکه شهرداری اصفهان به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی است، گفت: برای تحقق این هدف ناگزیر به برگزاری جلساتی هستیم تا ضمن رعایت شئونات اسلامی، جامعه را از افسردگی نجات دهیم. فضای اصفهان غمناک است، مردم به خصوص با خشک شدن زاینده رود ناراحت هستند، بنابراین اگر نتوانیم مسایل را به درستی حل کنیم بر غم و اندوه مردم افزوده می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه شهرداری بر این اصول واقف است که در مراسم شاد، موازین اخلاقی، شرعی و عرف جامعه رعایت شود، ادامه داد: اگر این گونه جلسات برگزار می شود برای این است که ضمن ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه بتوانیم تمام مسایل اخلاقی را نیز رعایت کنیم.

شادابی را باید به جامعه تزریق کرد

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید با رفتار، عمل و سخنان خود در جامعه، ملاطفت ایجاد کنیم، گفت: مگر نه این است که بارها تاکید کرده اید که ایجاد ملاطفت در میان مردم ارزش کارهای واجب را دارد، بنابراین باید با رفتار، سخن و عملکرد خودمان به گونه‌ای عمل کنیم تا اگر ناگواری در جامعه ایجاد شد، بردباری مردم تقویت شود، دعوت به وحدت در شرایط خاص و دعوت به شادی بسیار لازم و ضروری است.

نوروزی تاکید کرد: شادابی را باید به جامعه تزریق کرد تا اصفهان به جایگاه واقعی خود برسد، مگر نمی گوییم اصفهان یک جهان شهر، شهری فرهنگی، پایتخت گردشگری و شهر شهیدان است، پس باید زیرساخت‌های گردشگری را آماده و جهانیان را برای سفر به اصفهان دعوت کنیم.