فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام باند بزرگ قاچاق مواد افیونی به مرکز کشور و کشف یک ‌تن و 92 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به کشف یک تن انواع مواد مخدر گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اصفهان با هوشمندی و اشراف بالای اطلاعاتی خود دریافتند، باند بزرگی در حال انتقال محموله‌ سنگین مواد افیونی از جنوب کشور به مقصد استان‌های مرکزی  است که بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و مأموران یگان تکاوری استان طی عملیاتی منسجم و هماهنگ با رصد و کنترل خودروهای عبوری موفق شدند یک دستگاه خودروی تریلر حامل مواد مخدر و یک دستگاه خودروی سواری که به‌صورت راه پاک‌کن عمل می‌کرد را شناسایی و متوقف کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: ماموران در این عملیات تعداد 4 قاچاقچی را دستگیر و مقدار یک‌تن و 92 کیلوگرم مواد مخدر شامل 721 کیلو و251 گرم تریاک، 162کیلو و 872 گرم حشیش، 183 کیلو و 501 گرم مرفین و 24 کیلو و 376 گرم هروئین که به‌صورت ماهرانه جاسازی‌شده بود، کشف کردند.

سردار معصوم بیگی گفت: با تلاش های اطلاعاتی، عملیاتی و انتظامی صورت گرفته از ابتدای سال تا کنون بیش از 8 تن مواد مخدر توسط پلیس استان کشف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با 125 درصد رشد روبه رو بوده است.

اصفهان- کشف مواد مخدر

این مقام ارشد انتظامی استان به انهدام 36 باند قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون اشاره کرد و اظهار داشت: طرح های ویژه و ضربتی پلیس مبارزه با مواد مخدر در نقاط آلوده و کانون های جرم خیز استمرار داشته و نیروی انتظامی استان با خرده فروشان، معتادان متجاهر و توزیع کننده مواد افیونی برخورد قانونی می کند و تاکنون توفیقات خوبی نیز داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان ابر آسیب جامعه یاد کرد و گفت: عدم تقاضا برای مصرف مواد مخدر بهترین راه برای مقابله با این پدیده شوم است و تحقق این موضوع نیز نیاز به عزم و اراده جدی خانواده ها، تمام سطوح و اقشار مختلف جامعه دارد و بایستی اقدامات آموزشی، فرهنگی و پیشگیرانه در این زمینه با شتاب بیشتری دنبال شود.