دربرنامه تلویزیونی یک شهر ضیافت، مدیریت شهری اصفهان 324 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شهردار اصفهان با اشاره به کمک 324 میلیون تومانی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد گفت: 300 میلیون تومان از این مبلغ در قالب لایحه به تصویب شورای شهر رسیده و 24 میلیون تومان آن به صورت مستقیم و با مشارکت سازمان های شهرداری اصفهان پرداخت خواهد شد.

قدرت الله نوروزی با بیان این که باید در مقابل حوادث و اتفاقات ناگوار، شکیبا و صبور بود افزود: لازم است در جامعه صفات اخلاقی دارای ارزش الهی را ترویج و بسط داد.

وی با بیان این که بخشش، حلال بسیاری از مشکلات است، گفت: اگر مردم ظلم و جفایی که در حق آن ها شده را ببخشند، بخش زیادی از آمار زندانیان کاهش می یابد و جامعه به سمت کرامت انسانی حرکت می کند. چراکه حفظ کرامت انسانی ضامن بقای جامعه و حفظ ارزش های انسانی است.

مدیریت شهری اصفهان

شهردار اصفهان بر تقویت حس احسان و نیکوکاری در جامعه تاکید و بیان کرد: نباید شخصی برای مبالغ اندک گرفتار زندان شود چرا که آسیب های اجتماعی تسری می یابد و در آرامش و نظم عمومی اختلال ایجاد می شود.

وی با اشاره به بازدید اخیر خود از زندان مرکزی اذعان داشت: متاسفانه افرادی در زندان بودند که به خاطر مسایل جزیی مالی گرفتار شده بودند. اگرچه  زندان، کارخانه انسان سازی است اما آزادی و اشتغال افراد را از بین می برد و خانواده ها را متلاشی می کند.

نوروزی با بیان این که حمایت از زندانیان از وظایف ذاتی شهرداری نیست تصریح کرد: با این وجود شهرداری لایحه ای مبنی بر اختصاص 300 میلیون تومان برای کمک به زندانیان تهیه و به صورت دوفوریتی به شورا ارسال کرد که با 13 رأی موافق و با رویکرد حفظ کرامت انسانی افراد به تصویب رسید.

شهردار اصفهان گفت: امید است لایحه کمک به زندانیان در اولین فرصت در فرمانداری و به منظور آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تأیید شود.