رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در مدارس دولتی به صورت کاملاً رایگان است، تأکید کرد: دریافت هرگونه وجهی با عنوان شهریه توسط این مدارس ممنوع می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، غلامرضا کمالی با اشاره به اینکه تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در مدارس دولتی به صورت کاملاً رایگان است، تأکید کرد: دریافت هرگونه وجهی با عنوان شهریه توسط این مدارس ممنوع می باشد.

وی با تأکید به اینکه مدارس دولتی در هیچ مقطع تحصیلی اجازه دریافت شهریه ندارند افزود: اخذ شهریه تخلف بوده و با مدیر مدرسه به جد برخورد می‌شود.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش فارس ادامه داد: پرداخت هرگونه کمک توسط والدین به عنوان مشارکت‌های مردمی باید به صورت داوطلبانه و پس از ثبت نام دانش آموز در مدرسه  انجام گردد که هر گونه الزام به اخذ وجه از والدین به عنوان کمک به مدرسه نیز تخلف است و والدین می توانند موضوع را پیگیری نمایند.

کمالی خطاب به والدین اظهار داشت: والدین می توانند در صورت مشاهده مواردی خلاف بخشنامه و دستورالعمل‌های ابلاغی؛ با مراجعه به سامانه اینترنتی شکایات آموزش و پرورش و یا با مراجعه حضوری به اداره‌ها و نواحی آموزش و پرورش شهرستان‌ها، موارد تخلف را گزارش دهند.

وی از مدیران مدارس دولتی نیز خواست تا اطلاعیه‌ها و مطالب مربوط به کلاس‌های فوق‌برنامه و مشارکت‌های مردمی و سایر موارد را جهت تنویر افکار عمومی در تابلوی اعلانات مدارس نصب نمایند.